Główna News Niechanowska unihokeistka zagra w najlepszej lidze świata....
Niechanowska unihokeistka zagra w najlepszej lidze świata.... PDF Drukuj Email

Agnieszka Kozanecka, wychowanka UKS Błyskawicy Niechanowo, wielokrotna Reprezentantka Polski w Unihokeju podpisała kontrakt ze szwedzkim klubem Linköping IBK!

 

Agnieszka w poprzednim sezonie Salming Ekstraligi Seniorek prezentowała równą, bardzo wysoką formę, dzięki czemu została wyróżniona tytułem MVP sezonu 2016/2017 oraz wybrana najlepszym lewym obrońcą zespołu All Stars polskiej ligi.

Zarówno wymienione wyróżnienia jak i świetna gra w reprezentacji Polski (min. Podczas Eliminacji do Mistrzostw Świata 2017 - Celano, Włochy) sprawiły, że zainteresowały się nią zagraniczne kluby ze Norwegii, Szwajcarii i Szwecji.

 

Ostateczne mieszkanka gminy Niechanowo zdecydowała się na transfer do Klubu grającego w szwedzkim SSL (Svenska Superligan) Linköping IBK. Pozwoli jej to na występy w najsilniejszej unihokejowej lidze świata. To właśnie liga SSL jest skupiskiem największych gwiazd światowego unihokeja, kolebką talentów oraz marzeniem tysięcy zawodników z całego globu.

Poniżej przedstawiamy krótką wypowiedź Agnieszki, która ukazała się w unihokejowych mediach po ogłoszeniu wieści o transferze:
"Długie rozmowy i negocjacje wreszcie przyniosły wyczekiwany efekt - swój jubileuszowy, 10-ty ligowy sezon rozegram w zagranicznym klubie. Gra w SSL to wielkie wyzwanie, niesamowite możliwości i ogrom ciężkiej pracy. W Linköping chcę pokazać co znaczy polski charakter!! Wierzę, że nowy klub okaże się miejscem, gdzie będę mogła się cały czas rozwijać i cieszyć grą jeszcze bardziej niż wcześniej. Dziękuję wszystkim za okazane wsparcie w związku z transferem! Trzymajcie kciuki i wyglądajcie wieści ze Szwecji !!!"

 

Agnieszce życzymy wielu sukcesów sportowych.

 

Sponsorzy...

 

logoazetx2

logoflorbalki

Wspierają nas...

msit4

 wss2

logopowiatu

UG NiechanowoUG Niechanowo

UM Kostrzyn WlkpGmina Kostrzyn

tense2

Nasi partnerzy

IFFlogo

PZUnihokeja
 

wielkopolska

Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości