Półfinał A Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kat. Młodzik – Poznań, 02.03.2024 r.

Turniej został rozegrany w dniu 02.03.2024 roku w hali sportowej POSiR C przy ul. Spychalskiego w Poznaniu.

I. Organizatorzy:

1. UKS Salezjanie Poznań
  2. Wielkopolski Związek Unihokeja
  3. Polski Związek Unihokeja

II. W  turnieju uczestniczył drużyny:

• UKS Absolwent  I Siedlec w składzie: Antoni Grocholski, Ignacy Kaczówka, Dawid Maciaszczyk, Jakub Orkisz, Igor Chlebowski, Ernest Szmańda, Igor Piątek, Olaf Piosik, Wojciech Ulanicki, Dawid Chełmiński. Zdzisława Łopuszyńska – trenerka.
  • UKS Chynów I Zielona Góra w składzie: Nikodem Woźniak, Filip Marciniak, Fabian Sarka, Mieszko Leżoch, Maksymilian Tronowicz, Maciej Karaszewski, Adam Brut, Marcin Karaszewski – trener
  • Akademia Unihokeja Romgos Kotlin w składzie: Kacper Barcik, Oskar Czajka, Hubert Filipiak, Piotr Jóźwiak, Dawid Kantek, Nikodem Kantek, Szymon Lewandowski, Piotr Olejniczak, Michał Piskorski, Alex Potarzycki – trener.
  • UKS Salezjanie Poznań/Jastrzębie Żytowiecko: Bartosz Jędryczka, Gabriel Dudziak, Dominki Świtalski, Łukasz Andrzejewski, Maciej Borawski, Krzysztof Borawski, Ignacy Kosicki, Bartosz Kemp. Łukasz Włoch – trener.

III. Wyniki poszczególnych meczy:

Lp.MeczWynik
1.Chynów I Zielona Góra – Absolwent I Siedlec   12 : 7 (3:1; 5:3; 4:3)
2.Salezjanie Poznań/ Jastrzębie – AU Romgos Kotlin8 : 10 (3:4; 1:3; 4:3)
3.Chynów I Zielona Góra – Salezjanie Poznań/Jastrzębie12 : 4 (4:0; 2:1; 6:3)
4.AU Romgos Kotlin – Absolwent I Siedlec16 : 4 (5:2; 4:1; 7:1)
5.Absolwent I Siedlec – Salezjanie Poznań/Jastrzębie5 : 4 (2:2; 0:2; 3:0)
6.AU Romgos Kotlin – Chynów I Zielona Góra 8 : 3 (4:1; 2:1; 2:1)

IV. Klasyfikacja końcowa:

MiejsceKlubPkt.Bramki
I.Akademia Unihokeja Romgos Kotlin934 : 15
II.UKS Chynów I Zielona Góra627 : 19
III.UKS Absolwent I Siedlec316 : 32
IV.UKS Salezjanie Poznań/ Jastrzębie016 : 27

Mecze rozegrano w kolejności według regulaminu rozgrywek. Czas gry : 3 x 10 minut  (2 minuty przerwy między tercjami). Wyróżnieni zawodnicy otrzymali  upominki. Mecze sędziowali Daniel Roszyk i Adam Bożek. Do Finału Wielkopolskiej igi Unihokeja awansowały zespoły Akademia Unihokeja Romgos Kotlin oraz UKS Chynów I Zielona Gór