Kategoria: Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2015/2016

Więcej o: Finały Rejonu Kalisz SZS w Unihokeju Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców

Finały Rejonu Kalisz SZS w Unihokeju Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców

      Dnia 8 i 11 kwietnia 2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich odbył się Finał Rejonu Kaliskiego SZS Szkół Podstawowych w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców. 

Dnia 8 kwietnia 2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich odbył się Finał Rejonu Kaliskiego SZS Szkół Podstawowych w Unihokeju Dziewcząt. Na zawody stawiły się szkoły z Doruchowa, SP 1 Koźmina Wlkp., Zbierska, Raszkowa, Kowalewa, Łęki Opatowskiej, Słupi i Gorzyc Wielkich.

Do turnieju zakwalifikowano 8 zespołów. Podzielono na 2 grupy w których rozegrano mecze ”każdy z każdym” a następnie półfinały i finały o miejsca.

 Kolejność meczów i wyniki:

Grupa A :

                  1/ SP Doruchów    –           SP 1 Koźmin Wlkp.             0 : 3

                  2/ SP Zbiersk         –           SP Gorzyce Wielkie            0 : 2

                  3/ SP Doruchów    –           SP Zbiersk                        1 : 0

                  4/ SP 1 Koźmin Wlkp. –    SP Gorzyce Wielkie                0 : 3

                  5/ SP Doruchów    –           SP Gorzyce Wielkie             0 : 5

                  6/ SP 1 Koźmin Wlkp. –    SP Zbiersk                           3 : 0

Grupa B :

                  7/ SP Raszków      –           SP Kowalew                           3 : 0

                  8/ SP Łęka Opatowska –    SP Słupia                                3 : 2

                  9/ SP Raszków      –           SP Łęka Opatowska                2 : 0

                10/ SP Kowalew      –           SP Słupia                               2 : 1

                11/ SP Raszków      –           SP Słupia                               0 : 0

                12/ SP Kowalew      –           SP Łęka Opatowska                  2 : 2

 Półfinał A1-B2 : SP Gorzyce Wielkie  – SP Łęka Opatowska    3 : 1

              A2-B1:  SP 1 Koźmin Wlkp. – SP Raszków            2 : 2 /dogr 2:2 rzk 3:4/

Mecz o IIIm     SP Łęka Opatowska – SP 1 Koźmin Wlkp.     2 : 0

Mecz o Im       SP Gorzyce Wielkie – SP Raszków                5 : 1

Najlepszą zawodniczką została Wiktoria Kukuła z Gorzyc Wielkich, najlepszym strzelcem Marcelina Pietrzak z Gorzyc Wielkich, a najlepszym bramkarzem Zuzanna Wielebska z Raszkowa.

Puchary i upominki dla „najlepszej bramkarki, zawodniczki i strzelca” ufundował UKS „Refleks” Gorzyce Wielkie i Rada Rodziców Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich , o  dyplomy i posiłek zadbał SZS Rejonu Kalisz. Po rozegraniu wszystkich meczy klasyfikacja ogólna wygląda następująco:

I m-ce:   SP Gorzyce Wielkie – awans do Finału Województwa Wielkopolskiego

II m-ce:  SP Raszków

III m-ce: SP Łęka Opatowska

IV m-ce: SP 1 Koźmin Wlkp.

V m-ce:  SP Kowalew

VI m-ce: SP Doruchów

VII-VIII m-ce: SP Słupia

VII-VIII m-ce: SP Zbiersk   

 _____________________________________________________________________

Dnia 11 kwietnia 2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich odbył się Finał Rejonu Kaliskiego SZS Szkół Podstawowych w Unihokeju Chłopców. Na zawody stawiły się szkoły z SP1 Koźmina Wlkp., Opatowa, Sióstr Salezjanek z Ostrowa Wlkp., Mikstatu, Chocza i Gorzyc Wielkich.

 Do turnieju zakwalifikowano 6 zespołów. Podzielono na 2 grupy w których rozegrano mecze ”każdy z każdym” a następnie półfinały i finały o miejsca.

Kolejność meczów i wyniki:

 Grupa A :

                   1/ Gim Gorzyce Wielkie 5 : 1 Gim Rozdrażew 

                   2/ Gim Gorzyce Wielkie 1 : 2 Gim Opatów    

                   3/ SP Opatów 2 : 1 Gim Rozdrażew 

 Grupa B :

                  4/ Gim 1 Pleszew 3 : 1 Gim Zbiersk    

                  5/ Gim 1 Pleszew 1 : 2 Gim Mroczeń  

                  6/ Gim Zbiersk 2 : 4 Gim Mroczeń  

Półfinał A1-B2 : Gim Opatów 4 : 3 Gim 1 Pleszew                       

              A2-B1:   Gim Gorzyce Wielkie 3 : 2 Gim Mroczeń          

Mecz o IIIm     Gim 1 Pleszew 3 : 1 Gim Mroczeń

Mecz o Im       Gim Opatów 2 : 1 SP Gorzyce Wielkie   

Najlepszym zawodnikiem został Jakub Szymczak z Sióstr Salezjanek Ostrów Wlkp., najlepszym strzelcem Hubert Głowacki z Gorzyc Wielkich a najlepszym bramkarzem Eryk Michalak z Gorzyc Wielkich.

Puchary i upominki dla „najlepszego bramkarza, zawodnika i strzelca” ufundował UKS „Refleks” Gorzyce Wielkie i Rada Rodziców Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich , o  dyplomy i posiłek zadbał SZS Rejonu Kalisz. 

 Po rozegraniu turnieju klasyfikacja ogólna wyglądała następująco:

I m-ce:   SP Sióstr Salezjanek Ostrów Wlkp. – awans do Finału Woj.Wielkopolskiego

II m-ce:  SP Gorzyce Wielkie

III m-ce: SP Opatów

IV m-ce: SP Chocz

V m-ce:  SP SP1 Koźmin Wlkp.

VI m-ce: SP Mikstat

Opr. Renata Mądrzak

Więcej o: Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeju SP chłopcy

Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeju SP chłopcy

Dnia 01.04.2016 w hali sportowej przy Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta ul. Krakowska 1, 62-306 Kołaczkowo odbył się Finał rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeju dchłopców w ramach XVII Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zawodach udział wzięły : SSP Wszembórz, SP Paczkowo SP Kotlin SP Klęka oraz SP nr 6 Gniezno. Mecze finałowe rozegrano zgodnie z regulaminem SZS i PZU – 3×8 min. (systemem każdy z każdym).

Oto wyniki:

SP nr 6 Gniezno – SP Paczkowo 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)

SSP Wszembórz – SP Kotlin 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)

SP Paczkowo – SP Klęka 3:1 (2:0, 1:0, 0:0)

SP Kotlin – SP nr 6 Gniezno 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)

SP Klęka – SSP Wszembórz 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

SP Kotlin – SP Paczkowo 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)

SP nr 6 Gniezno – SP Klęka 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

SP Paczkowo – SSP Wszembórz 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

SP Klęka – SP Kotlin 3:6 (0:4, 1:0, 2:2)

SP nr 6 Gniezno – SSP Wszembórz 6:3 (1:3, 1:0, 4:0)

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego:

I miejsce SP Kotlin 12 pkt. 25:10

II miejsce SP nr 6 Gniezno 9 pkt. 20:12

III miejsce SP Paczkowo 6 pkt. 13:14

IV miejsce SSP Wszembórz 3 pkt. 11:22

V miejsce SP Klęka 0 pkt. 8:19

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy ufundowane przez SZS Wielkopolska, a trzy pierwsze dodatkowo nagrodzono pucharami ufundowanymi przez UKS Kołaczkowo

Wybrano wyróżniających się zawodników:

Najlepszy bramkarz: Kominkiewicz Kacper (SSP Wszembórz)

Król strzelców: Dominik Goździela (SP Kotlin)

Zawody przebiegały zgodnie z zasadami fair play w duchu zdrowej rywalizacji sportowej.

Więcej o: Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeju SP dziewczęta

Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeju SP dziewczęta

Dnia 31.03.2016 w hali sportowej przy Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta ul. Krakowska 1, 62-306 Kołaczkowo odbył się Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeju dziewcząt w ramach XVII Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zawodach udział wzięły : SP Bieganowo, SP Kotlin, SP Fałkowo oraz ZS Gułtowy. Mecze finałowe rozegrano zgodnie z regulaminem SZS i PZU – 3×8 min. (systemem każdy z każdym).

Oto wyniki

SP Kotlin – SP Fałkowo 2:2 (1:1, 0:1, 1:0)

ZS Gułtowy – SP Bieganowo 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)

SP Bieganowo – SP Kotlin 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

ZS Gułtowy – SP Fałkowo 7:3 (1:1, 4:1, 2:1)

SP Bieganowo – SP Fałkowo 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

ZS Gułtowy – SP Kotlin 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego:

I miejsce SP Kotlin 7 pkt. 9:3

II miejsce ZS Gułtowy 6 pkt. 11:9

III miejsce SP Bieganowo 3 pkt. 6:7

IV miejsce SP Fałkowo 1 pkt. 6:13

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy ufundowane przez SZS Wielkopolska, a trzy pierwsze dodatkowo nagrodzono pucharami ufundowanymi przez UKS Kołaczkowo

Wybrano wyróżniające się zawodniczki:

Najlepszy bramkarz: Dobrosława Jakubowska (SP Bieganowo)

Król strzelców: Weronika Jasińska (SP Gułtowy)

Zawody przebiegały zgodnie z zasadami fair play w duchu zdrowej rywalizacji sportowej.

Więcej o: Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Unihokeju w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych

Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Unihokeju w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych

W dniu 10 marca 2016 roku w hali Zespołu Szkół w Niechanowie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Unihokeju w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS 2015/2016

W zawodach udział wzięły:

w kat. dziewcząt

SP Jarząbkowo

SP nr 3 Gniezno

SP Fałkowo

w kat. chłopców

SP Jarząbkowo

SP nr 6 Gniezno

SP Owieczki

Zawody zorganizował Zespół Szkół w Niechanowie przy współpracy z SZS. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym” a czas gry wynosił 3×8 minut.

Wyniki rozegranych meczów przedstawiają się następująco:

w kat. dziewcząt

SP Jarząbkowo 1:2 SP Fałkowo

SP nr 3 Gniezno 4:2 SP Jarząbkowo

SP Fałkowo 5:1 SP nr 3 Gniezno

w kat. chłopców

SP Jarząbkowo 12:4 SP Owieczki

SP nr 6 Gniezno 7:4 SP Jarząbkowo

SP Owieczki 2:10 SP nr 6 Gniezno

Ostateczna klasyfikacja Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w Unihokeju przedstawia się następująco:

w kat. dziewcząt

SP Fałkowo 4 pkt

SP Jarząbkowo 2 pkt

SP nr 3 Gniezno 0pkt

w kat. chłopców

SP nr 6 Gniezno 4pkt

SP Jarząbkowo 2pkt

SP Owieczki 0pkt

Więcej o: Mistrzostwa Powiatu Kolskiego w Unihokeja w kat. Chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych

Mistrzostwa Powiatu Kolskiego w Unihokeja w kat. Chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych

W dniu 7 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej odbyły się kolejno Finały Mistrzostw Powiatu Kolskiego w Unihokeja Chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.

Szkoły Podstawowe

W kategorii Szkół Podstawowych do rywalizacji przystąpiły szkoły z Wrzącej Wielkiej, Bylic, Grzegorzewa, Koła nr 3 i ZS nr 2 z Koła.

Zawody przeprowadzono systemem każdy z każdym 2 x 6 minut.

Wyniki:

ZS nr 2 Koło – Koło nr 3                  1:3

Wrząca Wielka – Bylice                  4:4

Wrząca Wielka – Koło nr 3              8:0

Bylice – ZS nr 2 Koło                      2:2

Koło nr 3 – Bylice                           1:2

Wrząca Wielka – ZS nr 2 Koło         8:1

Grzegorzew – Wrząca Wielka          0:4

Grzegorzew – Bylice                       3:4

Grzegorzew – Koło nr 3                   8:1

Grzegorzew – ZS nr 2 Koło              5:0

Końcowa kolejność:

I miejsce                Wrząca Wielka         7 pkt       24:5

II miejsce               Bylice                       6 pkt       12:10

III miejsce              Grzegorzew               4 pkt       16:9

IV miejsce             Koło nr 3                    2 pkt       5:19

V miejsce              ZS nr 2 Koło               0 pkt       3:24

Awans do zawodów rejonowych uzyskała szkoła z Wrzącej Wielkiej.

Szkoły gimnazjalne

W kategorii szkół gimnazjalny wystąpiły tylko dwie drużyny.

Gimnazjaliści z Grzegorzewa pokonali zawodników z Babiaka 5:0 i uzyskali awans do zawodów Rejonu Konińskiego.

Sędzią głównym zawodów był Rafał Wasilewski z Wrzącej Wielkiej i Mariusz Wilamowski z Grzegorzewa.

Więcej o: Mistrzostwa Powiatu Kolskiego w Unihokeja w kat. dziewcząt szkół podstawowych i gimnazjalnych

Mistrzostwa Powiatu Kolskiego w Unihokeja w kat. dziewcząt szkół podstawowych i gimnazjalnych

W dniu 4 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej odbyły się kolejno Finały Mistrzostw Powiatu Kolskiego SZS w Unihokeja Dziewcząt Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.

Szkoły Podstawowe

W kategorii Szkół Podstawowych do rywalizacji przystąpiły szkoły z Wrzącej Wielkiej, Bylic, Koła nr 3 i ZS nr 2 z Koła.

Zawody przeprowadzono systemem każdy z każdym 2 x 6 minut.

Wyniki:

ZS nr 2 Koło – Koło nr 3                       3:2

Wrząca Wielka – Bylice                        1:4

Wrząca Wielka – Koło nr 3                   7:1

Bylice – ZS nr 2 Koło                            5:0

Koło nr 3 – Bylice                                 1:8

Wrząca Wielka – ZS nr 2 Koło              7:1

Końcowa kolejność:

I miejsce                Bylice                     6 pkt       17:2

II miejsce               Wrząca Wielka       4 pkt       15:6

III miejsce              ZS nr 2 Koło           2 pkt       4:14

IV miejsce              Koło nr 3                0 pkt       5:18

Awans do zawodów rejonowych uzyskały szkoły z Bylic i Wrzącej Wielkiej.

Szkoły gimnazjalne

W kategorii szkół gimnazjalny wystąpiły tylko dwie drużyny.

Gimnazjalistki z Grzegorzewa pokonały dziewczęta z Babiaka 7:0 i uzyskały awans do zawodów Rejonu Konińskiego.

Sędzią głównym zawodów był Rafał Wasilewski z Wrzącej Wielkiej.

Więcej o: Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Unihokeja w kat. dziewcząt i chłopców szkół podstawowych

Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Unihokeja w kat. dziewcząt i chłopców szkół podstawowych

W dniach 2 i 3 marca 2016 r. w sali sportowej przy Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kołaczkowie odbyły się kolejno Finały Mistrzostw Powiatu Wrzesińskiego w Unihokeja Chłopców i Dziewcząt Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Bieganowie.

CHŁOPCY

Do rywalizacji w kategorii chłopców przystąpiło 9 zespołów. Eliminacje odbyły się w dwóch grupach:

Grupa A (Kołaczkowo)                   Grupa B (Chwalibogowo)

1. SP Bieganowo                                            1. SSP Chwalibogowo

2. SSP Wszembórz                                         2. SSP Kaczanowo

3. SSP nr 1 Września                                      3. ZS Marzenin

4. ZS Otoczna                                                 4. ZS Targowa Górka

5. ZS Nowy Folwark

Do finału zakwalifikowały się zespoły:

Grupa A (Kołaczkowo)                                                   Grupa B

I miejsce – SSP Wszembórz                            I miejsce – SSP Kaczanowo

II miejsce – SSP Bieganowo                            II miejsce ZS Marzenin

Wyniki finałowych meczów przedstawiają się następująco:

SSP Wszembórz – ZS Marzenin   7 : 2

SP Bieganowo – SSP Kaczanowo 4 : 0

Mecz o III miejsce:

SSP Kaczanowo – ZS Marzenin  5 : 1

Mecz o I Miejsce:

SP Bieganowo – SSP Wszembórz 3 : 6

Klasyfikacja Końcowa:

I miejsce – SSP Wszembórz

II miejsce – SP Bieganowo

III miejsce – SSP Kaczanowo

IV miejsce – ZS Marzenin

DZIEWCZĘTA

Do rywalizacji w kategorii dziewcząt przystąpiło 5 zespołów:

  1. SP Bieganowo
  2. SSP Chwalibogowo
  3. ZS Marzenin
  4. ZS Nowy Folwark
  5. ZS Targowa Górka

Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco:

  1. SSP Chwalibogowo – ZS Targowa Górka 3 : 0
  2. SP Bieganowo – ZS Nowy Folwark           5 : 0
  3. SP Targowa Górka – ZS Marzenin           4 : 0
  4. ZS Nowy Folwark – SSP Chwalibogowo   1 : 0
  5. ZS Marzenin – SP Bieganowo                 0 : 4
  6. ZS Nowy Folwark – ZS Targowa Górka   0 : 5
  7. SSP Chwalibogowo – ZS Marzenin         1 : 0
  8. ZS Targowa Górka – SP Bieganowo        0 : 4
  9. ZS Marzenin – ZS Nowy Folwark            0 : 0
  10. SP Bieganowo – SSP Chwalibogowo       6 : 0

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – SP Bieganowo 12 pkt. 19:0

II miejsce – SSP Chwalibogowo 6 pkt. 4:7

III miejsce – ZS Targowa Górka 6 pkt. 9:7

IV miejsce – ZS Nowy Folwark 4 pkt. 1:10

V miejsce – ZS Marzenin 1 pkt. 0:9

Więcej o: Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Unihokeja Chłopców Szkół Podstawowych

Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Unihokeja Chłopców Szkół Podstawowych

Hala Sportowa w Starym Mieście była gospodarzem Mistrzostw Powiatu Konińskiego w Unihokeju Chłopców Szkół Podstawowych. 3 marca 2016 roku do rywalizacji przystąpiło 9 szkół – mistrzowie gmin z powiatu konińskiego.

Unihokej stał się bardzo popularnym sportem w szkołach, dlatego udział w finałach powiatowych tylu szkół nie był zaskoczeniem.

Rywalizację rozpoczęto w grupach systemem każdy z każdym:

Grupa I

S.P. Koziegłowy – S.P. Kuchary K.        4:0

S.P. Koziegłowy – S.P. Lisiec Wielki     2:3

S.P. Lisiec Wielki – S.P. Kuchary K.     4:0

I m – S.P. Lisiec Wielki – 4 pkt. – awans do finału

II m – S.P. Koziegłowy – 2 pkt.

III m – S.P. Kuchary Kościelne – 0 pkt.

Grupa II

S.P. Przyjma – S.P. Kazimierz B.       7:0

S.P. Kazimierz B. – S.P. Królików     0:1

S.P. Królików – S.P. Przyjma             1:5

I m – S.P. Przyjma – 4 pkt. – awans do finału

II m – S.P. Królików – 2 pkt.

III m – S.P. Kazimierz B. – 0 pkt.

Grupa III

S.P. Brzeźno – S.P. Grabienice   5:1

S.P. Brzeźno – S.P. Mąkolno     1:2

S.P. Mąkolno – S.P. Grabienice 3:0

I m – S.P. Mąkolno – 4 pkt. – awans do finału

II m – S.P. Brzeźno – 2 pkt.

III m – S.P. Grabienice – 0 pkt.

Po rozegraniu meczy w grupach, mistrzowie grup zagrali w finale. W ścisłym finale uczniowie rozegrali bardzo dobre mecze i po wygranej S.P. Mąkolno ze S.P. Przyjmą 3:1 oraz ze S.P. w Liśćcu Wielkim 1:0 nie przegrywając żadnego meczu w całym turnieju zdobyła złoty medal oraz tytuł Mistrza Powiatu Konińskiego. Mecz pomiędzy S.P. w Przyjmie a S.P. w Liśćcu Wielkim zakończył się wynikiem 0:4.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw:

I m – Szkoła Podstawowa w Mąkolnie

II m – Szkoła Podstawowa w Liśćcu Wielkim

III m – Szkoła Podstawowa w Przyjmie

IV m – Szkoła Podstawowa w Koziegłowach

V m – Szkoła Podstawowa w Brzeźnie

VI m – Szkoła Podstawowa w Królikowie

VII m – Szkoła Podstawowa w Kazimierzu Biskupim

VIII m – Szkoła Podstawowa w Kucharach Kościelnych

IX m – Szkoła Podstawowa w Grabienicach

Chłopcy z Mąkolna grali w składzie: Krystian Piechocki, Jakub Filipek, Dawid Śniegowski, Jakub Kowalski, Maciej Gajda, Mateusz Nijak, Igor Wesołowski, Dariusz Wykpisz, Krystian Nijak, Damian Żywanowski.

Gratulujemy chłopcom wspaniałego wyniku i życzymy powodzenia w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego, które dnia 1 kwietnia odbędą się w Brudzewie.