Kategoria: Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2013/2014

Więcej o: XXI Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku” – podsumowanie

XXI Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku” – podsumowanie

Festiwal jest jednocześnie Finałem Ogólnopolskich Igrzysk Młodziezy Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady w Unihokeja. W festiwalu uczesniczyło 9 drużyn z terenu Wielkopolski przedstawiamy fragment oficjalnego komunikatu końcowego nadesłanego przez organizatora zawodów.

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

 Kategoria Dziewczęta

1m. Szkoła Podstawowa Orzysz                           woj. warmińsko-mazurskie

2m. Szkoła Podstawowa Bukowsko                      woj. podkarpackie

3m. Szkoła Podstawowa Żabi Róg I                      woj. warmińsko-mazurskie

4m. Szkoła Podstawowa Zbąszyń                   woj. wielkopolskie

5m. Szkoła PodstawowaŁambinowice                  woj. opolskie  

6m. Szkoła PodstawowaŁęki Szlacheckie            woj. łódzkie

7m. Szkoła Podstawowa Godkowo                       woj. warmińsko-mazurskie

8m. Szkoła PodstawowaBrójce                            woj. lubuskie

9m. Szkoła PodstawowaŻabi Róg II             woj. warmińsko-mazurskie

10m. Szkoła Podstawowa Mikołajki Pomorskie        woj. pomorskie

Najlepsza zawodniczka turnieju – Nikoła Modzelewska SP Łambinowice    

Najlepsza strzelczyni  turnieju – Katarzyna Ferenc SP Orzysz

Najlepsza bramkarka   turnieju-   Oliwia Kupka SP Orzysz

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej,

Kategoria Chłopcy

1m. Szkoła Podstawowa Sanok                             woj. podkarpackie

2m. Szkoła Podstawowa Brójce                             woj. lubuskie

3m. Szkoła Podstawowa Gardeja                           woj. pomorskie

4m. Szkoła Podstawowa Nr 3 Zielonka                   woj. mazowieckie

5m. Szkoła Podstawowa Orzysz                             woj. warmińsko-mazurskie

6m. Szkoła Podstawowa   Lasocice                        woj. łódzkie

7m. Szkoła Podstawowa Żabi Róg                         woj. warmińsko-mazurskie

8m. Szkoła Podstawowa Nr 5 Zielona Góra              woj. lubuskie

9m. Szkoła Podstawowa Nr 2 Krynica Zdrój             woj. małopolskie

10m. Szkoła Podstawowa Przykona                 woj. wielkopolskie

11m. Szkoła Podstawowa Nr 48 Gdynia                  woj. pomorskie

12m. Szkoła Podstawowa Słomków Mokry               woj. łódzkie

13m. Szkoła Podstawowa Nr 11 Suwałki                  woj. podlaskie

14m. SP Kaliningrad                                             Rosja

Najlepszy zawodnik turnieju – Damian Ginda SP Nr 1 Sanok  

Najlepszy strzelec turnieju – Andrzej Sabiszewski SP Gardeja

Najlepszy bramkarz turnieju-   Patryk Łogisz Brójce

Ogólnopolska Gimnazjada Dziewcząt

1m. Gimnazjum Kębłowo                                  – woj. wielkopolskie

2m. Gimnazjum Brzeźnica                                     – woj. podkarpackie

3m. Gimnazjum Nowy Dwór Kwidzyński                 – woj. pomorskie

4m. Gimnazjum Nr 21 Warszawa                           – woj. mazowieckie

5m. Gimnazjum Żytowiecko                              – woj. wielkopolskie

6m. Gimnazjum Nr 2 Wieruszów                            – woj. łódzkie

7m. Gimnazjum Brójce                                         – woj. lubuskie

8m. Gimnazjum Nr 1 Sanok                                   – woj. podkarpackie

9m. Gimnazjum Dębno                                         – woj. zachodnio-pomorskie

10. Gimnazjum Nowe Miszewo                              – woj. mazowieckie

Najlepsza zawodniczka – Malwina Zagórska – Gim. Nowy Dwór    Kwidz.

Najlepsza strzelczyni – Wiktoria Kubicka – Gim. Kębłowo

Najlepsza Bramkarka – Julia Kuczyńska – Gim. Nr 21 Warszawa

Ogólnopolska Gimnazjada Chłopców

1m. Gimnazjum Kębłowo                               – woj. wielkopolskie

2m. Gimnazjum Brzeźnica                                  – woj. podkarpackie

3m. Gimnazjum Nr 3 Sanok                                – woj. podkarpackie

4m. Gimnazjum Nr 21 Warszawa                         – woj. mazowieckie

5m. Gimnazjum Niechanowo                           – woj. wielkopolskie

6m. Gimnazjum Brójce                                       – woj. lubuskie

7m. Gimnazjum Nr 6 Zielona Góra                        – woj. lubuskie

8m. Gimnazjum Gidle                                         – woj. łódzkie

9m. Gimnazjum Oświęcim                                   – woj. małopolskie

10m.Gimnazjum Grzmiące                                   – woj.zachodniopo,orskie

11m. Gimnazjum Płoskinia                                   – woj. warmińsko-mazurskie

12m. Gimnazjum Orzysz                                      – woj. warmińsko-mazurskie

13m. Gimnazjum Nr 20 Gdynia                             – woj. pomorskie

14m. Gimnazjum Dębno                                      – woj. zachodnio-pomorskie

15m. Gimnazjum Mikołajki Pomorskie                     – woj. pomorskie

Najlepszy zawodnik – Kacper Gałązka – Gim. Nr 21 Warszawa

Najlepszy strzelec – Jakub Krawczyk – Gim. Niechanowo

Najlepszy bramkarz – Albert Dziemba – Gim. Kębłowo

Ogólnopolska Licealiada Dziewcząt

1m. I LO Nowy Targ                            woj. małopolskie

2m. Z  SL Morąg                                 woj. warmińsko-mazurskie

3m. ZSZ Wolsztyn                            woj. wielkopolskie

4m. ZST i O Gorzów Wielkopolski          woj. lubuskie

5m. II LO Sanok                                  woj. podkarpackie    

6m. ZSP Złocieniec                              woj. zachodnio-pomorskie

7m. I LO Malbork                                woj. pomorskie

Najlepsza zawodniczka turnieju – Kaja Sikorska – ZSL Morąg    

Najlepsza strzelczyni  turnieju – Justyna Florczak – I LO Nowy Targ

Najlepsza bramkarka   turnieju-   Paulina Młynarczyk – I LO Nowy Targ

Ogólnopolska Licealiada Chłopców

1m. II LO Sanok                                     woj. podkarpackie

2m. ZS Nr 3 Sanok                                 woj. podkarpackie

3m. ZSZ Wolsztyn                                woj. wielkopolskie

4m. ZST Zbąszynek                                 woj. lubuskie

5m. ZST Złocieniec                                  woj. zachodnio-pomorskie

6m. ZSL Morąg                                       woj. warmińsko-mazurskie

7m. IV LO Poznań                                 woj. wielkopolskie

8m. V LO Zielona Góra                             woj. lubuskie

9m. ZS Pasłęk                                         woj. warmińsko-mazurskie

Najlepszy zawodnik – Radosław Sawicki – II LO Sanok

Najlepszy strzelec – Radosław Sawicki – II LO Sanok

Najlepszy bramkarz – Mateusz Olszowy – ZS Nr 3 Sanok

Więcej o: Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego Szkół Podstawowych w Unihokeja dziewcząt

Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego Szkół Podstawowych w Unihokeja dziewcząt

W dniu 16 maja 2014 r w Koninie na Zielonej Hali został rozegrany Finał Województwa Wielkopolskiego w Unihokeju Dziewcząt Szkół Podstawowych XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Turniej zorganizowany został przez SZS „Wielkopolska” i Szkołę Podstawową nr 9 w Koninie.

Do Konina zjechały się cztery najlepsze reprezentacje szkół z wielkopolski w tym:

  1. SP ZBĄSZYŃ
  2. SP ŻYTOWIECKO
  3. SP JARZĄBKOWO
  4. SP KONIN

 Wielki Finał uroczyście otworzył Pan Zdzisław Urbańczyk, Prezes SZS „Wielkopolska”. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” w czasie 3 x 8 min i przyniósł następujące rozstrzygnięcia:

 1. SP KONIN – SP ZBĄSZYŃ                             0 : 8

2. SP JARZĄBKOWO – SP ŻYTOWIECKO       0 : 0

3. SP KONIN – SP JARZĄBKOWO                     3 : 1

4. SP ŻYTOWIECKO – SP ZBĄSZYŃ                 0 : 4

5. SP ŻYTOWIECKO – SP KONIN                     2 : 1

6. SP ZBĄSZYŃ – SP JARZĄBKOWO              6 : 3

Rozgrywki sędziowane były przez dwóch doświadczonych trenerów i sędziów Wielkopolskiego Związku Unihokeja, związanych na co dzień z unihokejem przez Pana Macieja Wanke i Pana Romana Kubiaka.

 Po rozegranych meczach kolejność końcowa Turnieju Finałowego wyglądała następująco:

 I miejsce – SP ZBĄSZYŃ

II miejsce – SP ŻYTOWIECKO

III miejsce – SP KONIN

IV miejsce – SP JARZĄBKOWO

Bezapelacyjnie najlepszą drużyną turnieju okazała się reprezentacja ze Zbąszynia wygrywając wszystkie swoje mecze i zdobywając komplet punktów. Gospodarze
ze SP nr 9 pomimo braku kluczowej zawodniczki uplasowali się na 3 miejscu podium godnie reprezentując miasto Konin.

 Wyłoniono również najlepsze zawodniczki turnieju, którymi zostały: Aleksandra Bajer z SP Zbąszyń, Żaneta Drożdżyńska z SP Żytowiecko, Wanesa Szeląg z SP Jarząbkowo oraz Iga Urbaniak i Zuzanna Mazurek (bramkarka) z SP 9 Konin. Nagrody dla wyróżnionych zawodniczek ufundował Pan Piotr Czarczyński właściciel firmy AZETX produkującej bandy i sprzęt do unihokeja.

 Podczas uroczystego zakończenia zawodów przed zgromadzoną publicznością i uczestnikami turnieju wystąpiły tancerki ze Szkoły Tańca i Baletu „FART” pod przewodnictwem Pani Justyny Szczap – Morkowskiej.

 Pan Zdzisław Urbańczyk ze SZS „Wielkopolska, Pan Zbigniew Iciaszek z Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Koninie oraz Pan Jerzy Wojtasik – Dyrektor SP 9 w Koninie, wręczyli pamiątkowe grawerony, medale i puchary dla najlepszych drużyn w Wielkopolsce.

Marcin Kurzawiński

Więcej o: Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego Szkół Podstawowych w Unihokeja chłopców

Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego Szkół Podstawowych w Unihokeja chłopców

Dnia 12 maja 2014 roku w Zespole Szkół w Gorzycach Wielkich w ramach XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS odbył się Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Unihokeja Chłopców. Na zawody przybyli zawodnicy z SP 56 Poznań, SP Przykona , SP 7 Piła i SP Gorzyce Wielkie. 

Na rozpoczęcie zawodów przybył zastępca wójta Gminy Ostrów Wielkopolski pan Antoni Hadryś, który powitał wszystkich, Inspektor Oświaty Gminy Ostrów Wielkopolski pan Rafał Szubert, obecny był Prezes SZS „Wielkopolska” pan Zdzisław Urbańczyk oraz dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich pani Lucyna Piaskowska – która otwarła XV Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W części oficjalnej wystąpiły formacje taneczne „Tempo” i „Takt” z Odolanowskiego Domu Kultury , które również umilały czas między dłuższymi przerwami między meczami.

Pojedynki rozegrano systemem „każdy z każdym”. Mecze sędziowały Marta Stachowiak i Agnieszka Kozanecka reprezentantki kadry naszego kraju w unihokeju.

Wyniki rozegranych meczów

  1. SP Gorzyce W 1:4 SP Przykona
  2. SP 7 Piła 4:5 SP 56 Poznań               
  3. SP 56 Poznań 3:2 SP Gorzyce W
  4. SP Przykona 6:3 SP 7 Piła 
  5. SP Przykona 2:1 SP 56 Poznań
  6. SP 7 Piła 5:3 SP Gorzyce W

Organizatorzy nagrodzili wszystkie zespoły pucharami i gadżetami. Najlepsi zawodnicy otrzymali upominki: strzelec – Jakub Dziamara /SP Przykona/,zawodnik – Adrian Sobkowiak /SP 7 Piła/, obrońca – Jakub Pawlak /SP Gorzyce Wielkie/, bramkarz – Jakub Tomaszewski /SP 56 Poznań/. Sędziowie i obsługa techniczna otrzymali również pamiątkowe gadżety.

Każda drużyna otrzymała dyplom, grawerton a zawodnicy drużyn I – III medale, które zapewnił SZS „Wielkopolska”. W trakcie zawodów swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski pan Piotr Kuroszczyk, który .ufundował wręczone drużynom puchary i upominki.

       Pan Zdzisław Urbańczyk Prezes SZS „Wielkopolska” i pani Lucyna Piaskowska dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich wręczyli wszystkie nagrody na zakończenie zawodów.

Jesteśmy bardzo dumni z reprezentacji SP Gorzyce Wielkie, uczniowie grali rewelacyjnie zabrakło im troszkę szczęścia w rywalizacji, poziom zawodów był bardzo wysoki a różnice bramkowe były niewielkie. W końcowej klasyfikacji zajęli IV miejsce w Finale Województwa Wielkopolskiego.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce:   SP Przykona

II miejsce:   SP 56 Poznań

III miejsce: SP 7 Piła

IV miejsce: SP Gorzyce Wielkie

Tekst + foto: Renata Mądrzak

Więcej o: Półfinał B Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego Szkół Podstawowych w Unihokeja Chłopców

Półfinał B Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego Szkół Podstawowych w Unihokeja Chłopców

Dnia 28 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Gorzycach Wielkich odbył się Półfinał B Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego Szkół Podstawowych w Unihokeja Chłopców. Na zawody przybyły szkoły, które zwyciężyły w swoich rejonach: SP Żytowiecko (rejon Leszno II), SP Kotlin (rejon Poznań Teren Wschód),SP 7 Piła (rejon Piła) i SP Gorzyce Wielkie (rejon Kalisz).

Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” 3 x 8 minut. Dwie drużyny z tego półfinału awansują do finału wojewódzkiego.

Wyniki rozegranych meczów:

  1. SP Gorzyce Wielkie 3:1 SP 7 Piła
  2. SP Żytowiecko 2:1 SP Kotlin
  3. SP Gorzyce Wielkie 8:0 SP Żytowiecko
  4. SP 7 Piła 6:4 SP Kotlin
  5. SP Gorzyce Wielkie 5:3 SP Kotlin
  6. SP 7 Piła 7:1 SP Żytowiecko

Klasyfikacja końcowa :

I m-ce: SP Gorzyce Wielkie – awans do finału wojewódzkiego

II m-ce: SP 7 Piła – awans do finału wojewódzkiego

III m-ce: SP Żytowiecko

IV m-ce: SP Kotlin

 Chłopcy z SP Gorzyce Wielkie pokonali wszystkie drużyny, zajęli I miejsce i tym samym awansowali Do Finału Województwa Wielkopolskiego. Zawody sędziowali pan Marek i Damian. Każda drużyna otrzymała puchary (ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich), dyplomy oraz upominki dla najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza:

  •  najlepszym strzelcem okazał się zawodnik z SP Kotlin Staś Szymkowiak,
  • najlepszy strzelec to Mateusz Łuczak z SP 7 Piła
  • najlepszym bramkarzem został Maciej Kempiński z SP Gorzyce Wielkie.

Do zawodów przygotowała uczniów Renata Mądrzak.

Więcej o: Półfinał Mistrzostw Wielkopolski w Unihokeja Dziewcząt Szkół Podstawowych

Półfinał Mistrzostw Wielkopolski w Unihokeja Dziewcząt Szkół Podstawowych

W dniu 25 kwietnia 2014 w hali sportowej MOSIR przy ul. Popiełuszki w Koninie rozegrany został Półfinał Mistrzostw Wielkopolski XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeja Dziewcząt Szkół Podstawowych.

Do Konina przyjechały cztery zwycięskie reprezentacje:
1. Rejon Poznań Teren Zachód II – SP LUBOSZ
2. Rejon Poznań Teren Wschód – SP JARZĄBKOWO
3. Rejon Kalisz – SP SŁUPIA
4. Rejon Konin – SP 9 KONIN

Mistrzostwa Uroczyście otworzyła Pani Zenona Sroczyńska – Kierownik Wydziału Kultury Sportu i Turystyki w Koninie.
Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” w czasie 3 x 8 min i przyniósł następujące rozstrzygnięcia:

1. SP JARZĄBKOWO – SP 9 KONIN 0 : 5
2. SP LUBOSZ – SP SŁUPIA 1 : 4
3. SP LUBOSZ – SP JARZĄBKOWO 2 : 5
4. SP SŁUPIA – SP 9 KONIN 0 : 3
5. SP JAZRĄBKOWO – SP SŁUPIA 2 : 0
6. SP 9 KONIN – SP LUBOSZ 5 : 0

Po rozegranych meczach kolejność końcowa półfinału Wielkopolski wyglądała następująco:
I miejsce – SP 9 KONIN
II miejsce – SP JARZĄBKOWO
III miejsce – SP SŁUPIA
IV miejsce – SP LUBOSZ

Reprezentacje z Konina i z Jarząbkowa awansowały do Wielkiego Finału Mistrzostw Wielkopolski Dziewcząt w Unihokeja Szkół Podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Wyłoniono również najlepsze zawodniczki turnieju, którymi zostały: Patrycja Nowak z SP Lubosz, Julia Siwa z SP Słupia, Zuzanna Bagrowska z SP Jarząbkowo oraz Iga Urbaniak z SP 9 Konin.

Rozgrywki sędziowane były pod czujnym okiem Pana Macieja Wanke i Pana Romana Kubiaka i przebiegały w duchu zasady Fair Play.
Podczas uroczystego zakończenia zawodów Pani Zenona Sroczyńska, Pan Tomasz Wojciechowski – wiceprezes Wielkopolskiego Związku Unihokeja w Poznaniu oraz gospodarz turnieju Pan Jerzy Wojtasik – Dyrektor SP 9 w Koninie, wręczyli pamiątkowe puchary dla najlepszych drużyn ufundowane przez Prezydenta Konina Józefa Nowickiego a najlepszym zawodniczkom upominki podarowane przez Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie.

Marcin Kurzawiński

Więcej o: Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeja SP chłopców

Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeja SP chłopców

dniu 8 kwietnia 2014 roku w hali sportowej Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kołaczkowie rozegrany został Finał rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeja w kategorii chłopców szkół podstawowych w ramach XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Bieganowie.

W zawodach uczestniczyły szkoły podstawowe reprezentacje 5 powiatów:

  1. SP Bieganowo
  2. SP Kotlin
  3. ZS Klęka
  4. SP Fałkowo
  5. SP Skórzewo

 Mecze przeprowadzono systemem „każdy z każdym” a kolejność rozgrywanych meczów została ustalona w drodze losowania.

 Wyniki rozegranych meczów przedstawiają się następująco:

  1. SP Bieganowo 6:1 SP Skórzewo
  2. SP Fałkowo 0:3 SP Kotlin
  3. ZS Klęka 0:1 SP Skórzewo
  4. SP Bieganowo 2:4 SP Fałkowo
  5. SP Kotlin 8:2 ZS Klęka
  6. SP Fałkowo 5:1 SP Skórzewo
  7. SP Kotlin 4:0 SP Bieganowo
  8. ZS Klęka 0:5 SP Fałkowo
  9. SP Skórzewo 2:2 SP Kotlin
  10. SP Bieganowo 7:1 ZS Klęka

Ostateczna klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

I miejsce – SP Kotlin

II miejsce – SP Fałkowo

III miejsce – SP Bieganowo

IV miejsce – SP Skórzewo

V miejsce – ZS Klęka

Król strzelców turnieju – Stanisław Szymkowiak (SP Kotlin) – 10 bramek

Najlepszy bramkarz turnieju – Kacper Józefiak (SP Kotlin)

Awans do Półfinałów Mistrzostw Wielkopolski w Unihokeja w ramach XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej wywalczyła szkoła Podstawowa w Kotlinie.

Tekst + foto Marcin Siemiątkowski

Więcej o: Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego Szkół Podstawowych w unihokeja chłopców

Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego Szkół Podstawowych w unihokeja chłopców

W dniu 7 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Gorzycach Wielkich odbyły się Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego Szkół Podstawowych w unihokeja chłopców. Na zawody przybyli przedstawiciele powiatów i reprezentanci swoich szkół z Łęki Opatowskiej, Koźmina Wielkopolskiego, Pleszewa, Doruchowa i Gorzyc Wielkich.

Mecze zostały rozegrane systemem „ każdy z każdym”, czas gry 3 x 6 minut. Sędzią zawodów był p. Marek Masłowski.

Kolejność i wyniki rozgrywanych meczów:

  1. SP Łęka Opat – SP Koźmin     1:2
  2. SP nr1 Pleszew – ZS Gorzyce W 0:4
  3. SP Doruchów – SP Łęka Opat 1:1                                
  4. SP Koźmin – SP nr1 Pleszew 5:1
  5. ZS Gorzyce W – SP Doruchów 6:0
  6. SP nr1 Pleszew – Łęka Opat   0:4
  7. SP Koźmin – ZS Gorzyce W   1:3
  8. SP Doruchów – SP nr1 Pleszew   2:0
  9. SP Łęka Opat – ZS Gorzyce W 1:3
  10. SP Koźmin – SP Doruchów     1:1

 Klasyfikacja końcowa :

I m-ce: SP Gorzyce Wielkie – awans do półfinału województwa wielkopolskiego

II m-ce: SP Koźmin Wlkp.

III m-ce: SP Doruchów

IV m-ce: SP Łęka Opatowska

V m-ce: SP 1 Pleszew

W tych mistrzostwach „Królem Strzelców” został Adam Szwałek z Gorzyc Wielkich,

„Najlepszym zawodnikiem” Radek Formański z Gorzyc Wielkich a „Najlepszym bramkarzem” Dawid Szklarecki z Łęki Opatowskiej.

Puchary, nagrody i medale zostały ufundowane przez Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski i Radę Rodziców Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich.

Renata Mądrzak

Więcej o: Finał Rejonu Konin w Unihokeja SP dziewcząt

Finał Rejonu Konin w Unihokeja SP dziewcząt

W sobotę, 05 kwietnia 2014r, zostały rozegrane Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Unihokeja Dziewcząt Szkół Podstawowych na Hali Sportowej MOSiR w Słupcy.

W zawodach wzięło udział 6 szkół, wśród których znalazły się Cienin Kościelny, Koszuty, Kuny, Koziegłowy, Wrząca Wielka i SP nr 9 z Konina. W fazie eliminacyjnej szkoły zostały podzielone na dwie grupy, z których do półfinałów awansować miały po dwa zespoły.

 Grupa A

Cienin Kościelny – Koziegłowy 0:3

Koziegłowy – SP nr 9 Konin 1:1

SP nr 9 Konin – Cienin Kościelny 2:0

Grupa B

Koszuty – Kuny 0:0

Kuny – Wrząca Wielka 0:0

Wrząca Wielka – Koszuty 1:0

Do dalszej części rozgrywek awansowały: SP Koziegłowy, SP nr 9 Konin, SP Kuny i SP Wrząca Wielka

W pierwszym półfinale Kuny pokonały występujące w roli faworytów Koziegłowy 3:1. W drugim półfinale, grająca lepiej z meczu na mecz SP nr 9 Konin, zwyciężyła Wrzącą Wielką 1:0.

Półfinały:

SP Koziegłowy – SP Kuny 1:3

SP 9 Konin – SP Wrząca Wielka 1:0

W przedostatnim meczu turnieju załamane półfinałową porażką Koziegłowy uległy Wrzącej Wielkiej 1:3 i tym samym wylądowały poza podium unihokejowych zmagań a na najniższym miejscu podium uplasowała się Wrząca Wielka.

 Mecz o III miejsce:

SP Koziegłowy – SP Wrząca Wielka 1:3

 Ciekawie zapowiadający się finał został zdominowany przez koninianki, które przez całe spotkanie prowadziły grę i ostatecznie zwyciężyły 2:0.

Mecz finałowy o I miejsce:
SP Kuny – SP nr 9 Konin 0: 2

Kolejność Końcowa Mistrzostw Rejonu Konińskiego w Unihokeja Dziewcząt Szkół Podstawowych wyglądała następująco:

  1. SP nr 9 Konin
  2. SP Kuny
  3. SP Wrząca Wielka
  4. SP Koziegłowy
  5. i 6. SP Koszuty, SP Cienin Kościelny

 Awans do półfinału Województwa Poznańskiego wywalczyła SP nr 9 w Koninie w składzie:

Wiktoria Łaput, Natalia Król, Zuzanna Wojnarowska, Gabriela Sypniewska, Nikola Marciniak, Justyna Bogdańska, Iga Urbaniak, Anna Lepczyk, Zuzanna Nowakowska, Zuzanna Mazurek i Aleksandra Piasecka.

Opiekunem i trenerem jest Marcin Kurzawiński.

Tekst + foto nadesłał Marcin Kurzawiński

Więcej o: Finał Rejonu Leszno w Unihokeja SP chłopców

Finał Rejonu Leszno w Unihokeja SP chłopców

W dniu 04.04.2014 w hali sportowej szkoły w Siedlcu rozegrane zostały Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w unihokeju chłopców szkół podstawowych w ramach  XV Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Otwarcia zwodów dokonał Marek Budziński koordynator sportu szkolnego w gminie Siedlec.

Wyniki rozegranych meczów przedstawiają sie następująco:

  1. SP Siedlec – SP Żytowiecko 4:0
  2. SP Szkaradowo – SP Belęcin 2:3
  3. SP 3 Wolsztyn – SP Siedlec 1:5
  4. SP Żytowiecko – SP Szkaradowo 6:2
  5. SP Belęcin – SP 3 Wolsztyn 2:0
  6. SP Siedlec – SP Szkaradowo 4:1
  7. SP Żytowiecko – SP Belęcin 2:0
  8. SP 3 Wolsztyn – SP Szkaradowo 1:0
  9. SP Siedlec – SP Belęcin 2:1
  10. SP Żytowiecko – SP 3 Wolsztyn 5:0

Ostateczna klasyfikacja zawodów przedstawia sie następująco:

I miejsce – SP Siedlec
II miejsce – SP Żytowiecko
III miejsce – SP Belęcin
IV miejsce – SP 3 Wolsztyn
V miejsce – SP Szkaradowo

Awans do Półfinałów Województwa Wielkopolskiego wywalczyły drużyny SP Siedlec i SP Żytowiecko. GRATULACJE !!

Drużyna SP Siedlec wystąpiła w składzie: Oskar Czerniak, Mikołaj Laskowski, Mateusz Łukaszewski, Sebastian Woźny, Maciej Heinrich, Jakub Jaworski, Jakub Kucak, Dawid Sulek, Kamil Duda, Adrian Birk, Michał Maciaszczyk, Mikołaj Konieczek, trener Zdzisława Łopuszyńska.

Tekst + foto Leszek Łopuszyński

Więcej o: Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego Szkół Podstawowych w Unihokeja dziewcząt

Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego Szkół Podstawowych w Unihokeja dziewcząt

W dniu 4 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Gorzycach Wielkich odbyły się Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego Szkół Podstawowych w unihokeja dziewcząt. Do Gorzyc zawitały przedstawicielki swoich powiatów i reprezentantki swoich szkół z Pleszewa, Słupi, Szczur, Koźmina Wielkopolskiego i Gorzyc Wielkich.

Mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”, czas gry 3 x 6 minut.

Wyniki rozegranych meczów przedstawiały się następująco:

  1. Słupia – Gorzyce W. 1:0
  2. Koźmin – Szczury 1:1
  3. SP nr1 Pleszew – Słupia 0:2                                  
  4. Gorzyce W – Koźmin 3:0
  5. Szczury – 1 Pleszew 5:0
  6. Koźmin – Słupia   1:2
  7. Gorzyce W – Szczury 1:1
  8. SP nr1 Pleszew – Koźmin 1:4
  9. Słupia – Szczury 3:2
  10. Gorzyce W – SP nr1 Pleszew 2:0

Kolejność końcowa:

 I.   SP Słupia – awans do półfinału województwa wielkopolskiego

II.   SP Gorzyce Wielkie

III. SP Szczury

IV. SP Koźmin Wlkp.

V.   SP 1 Pleszew

W tych mistrzostwach „Królem Strzelców” została Julita Garstka – SP Szczury, „Najlepsza zawodniczka” Zuzanna Sobińska – SP Koźmin Wlkp. i „Najlepsza bramkarka” Iga Gorowij – SP Gorzyce Wielkie.

Puchary, nagrody i medale zostały ufundowane przez Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski i Radę Rodziców Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich.

 Renata Mądrzak