Autor: Krzysztof Zawadzki

Więcej I Turniej eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kat. juniorów młodszych gr. A, Gułtowy, 20.11.2021

I Turniej eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kat. juniorów młodszych gr. A, Gułtowy, 20.11.2021

     W dniu 20 listopada 2021 r. w sali sportowej przy SP w Gułtowach rozegrano I Turniej eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja florbalki.pl w kat. juniorów młodszych gr. A

W zawodach uczestniczyły:

      1. UKS Jastrzębie Żytowiecko
      2. UKS Kołaczkowo
      3. UKS Salezjanie Poznań
      4. UKS Victoria Gułtowy

Wyniki poszczególnych meczów:

  1. UKS Salezjanie Poznań                   1 : 5  
  • UKS Victoria Gułtowy – UKS Jastrzębie Żytowiecko       9 : 2          
  • UKS Kołaczkowo – UKS Victoria Gułtowy                       1 : 13
  • UKS Jastrzębie Żytowiecko – UKS Salezjanie Poznań   1 : 3
  • UKS Salezjanie Poznań – UKS Victoria Gułtowy             0 : 1
  • UKS Jastrzębie Żytowiecko – UKS Kołaczkowo              4 : 5

Klasyfikacja zespołów po I turnieju:

  1. UKS Victoria Gułtowy               –  9 pkt.
  2. UKS Salezjanie Poznań           –  6 pkt.
  3. UKS Kołaczkowo                      –  3 pkt.
  4. UKS Jastrzębie Żytowiecko      –  0 pkt.

W turnieju wyróżniono najlepszych zawodników każdego meczu a na koniec zawodów drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

                                                                                                                            Krzysztof Zawadzki

Więcej o: Konsultacje Kadry Wielkopolski Młodziczek i Młodzików – Poznań, 04-06.03.2022 r.

Konsultacje Kadry Wielkopolski Młodziczek i Młodzików – Poznań, 04-06.03.2022 r.

W dniach 04-06.03.2022 roku odbyły się pierwsze w tym roku konsultacje Kadry Wielkopolski Młodziczek
i Młodzików w unihokeju. Gościliśmy w stolicy Wielkopolski 39 wnioskowanych przez trenerów klubowych zawodniczek i zawodników z wielkopolskich klubów: UKS Junior Kębłowo, UKS Kopla Paczkowo, UKS Jastrzębie z Żytowiecka, UKS Absolwent Siedlec, UKS Salezjanie Poznań, UKS Radzevia Radzewo, UKS Kołaczkowo. W trakcie trzydniowego spotkania przeprowadziliśmy treningi doskonalące umiejętności techniczno – taktyczne, rozegraliśmy gry wewnętrzne, przeprowadziliśmy testy sprawnościowe oraz odbyliśmy zajęcia rekreacyjno – integrujące.

Kolejne zgrupowanie Kadry Wielkopolski już w terminie 01-03.04.2022r.

Projekt finansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Więcej o: I Turniej eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kat. młodzików gr. A – Kołaczkowo, 26.02.2022

I Turniej eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kat. młodzików gr. A – Kołaczkowo, 26.02.2022

Dnia 26.02.2022 r. w sali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kołaczkowie rozegrano I Turniej eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kat. młodzików gr. A.

Wyniki:

1. UKS Kołaczkowo – UKS Kopla Paczkowo                                   6 : 2 ( 3:0, 1:0, 2:2 )

2. UKS Refleks Gorzyce Wielkie – UKS Kopla Paczkowo              3 : 8 ( 0:4, 2:2, 1:2 )

3. UKS Refleks Gorzyce Wielkie – UKS Kołaczkowo                      0 : 14 ( 0:7, 0:3, 0:4 )

Wynik końcowy turnieju :

1. UKS Kołaczkowo                             6 pkt. 20:2

2. UKS Kopla Paczkowo                     3 pkt. 10:9

3. UKS Refleks Gorzyce Wielkie        0 pkt. 3:22

Klasyfikacja kanadyjska :

                                                                                                bramki      asysty            razem

1. Nowak Igor – UKS Kołaczkowo                                             9               3                     12

2. Przybylski Przemysław – UKS Kopla Paczkowo                 7               2                       9

3. Musielewski Mateusz – UKS Kołaczkowo                           4               3                       7

4. Paczkowski Filip- UKS Kołaczkowo                                     2               4                       6

5. Drozd Oskar – UKS Kopla Paczkowo                                    2               4                       6

6. Wawrzyniak Franciszek – UKS Kołaczkowo                         5                –                       5

W każdym meczu wyróżniono najlepszych zawodników z drużyny gości i gospodarzy nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Wójta Gminy Kołaczkowo.

Więcej o: II  turniej eliminacyjny WLU w kategorii młodziczek – grupa B – Radzewo, 13.02.2022

II turniej eliminacyjny WLU w kategorii młodziczek – grupa B – Radzewo, 13.02.2022

13 lutego 2022 roku w Szkole Podstawowej w Radzewie odbył się II turniej eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii młodziczek (grupa B). W turnieju udział wzięły drużyny:
1. UKS Salezjanie Poznań
2. UKS Junior Kębłowo
3. UKS Radzevia Radzewo.
W rozegranych meczach padły następujące wyniki:

  1. UKS Radzevia Radzewo – UKS Salezjanie Poznań 6 – 12

2. UKS Junior Kębłowo – UKS Radzevia Radzewo 4 – 6

3. UKS Salezjanie Poznań – UKS Junior Kębłowo 13 – 4

Nagrody rzeczowe wręczano najbardziej wartościowym zawodniczkom każdego meczu, jak i całego turnieju.
Klasyfikacja II turnieju:

1. UKS Salezjanie Poznań6 pkt. 25 – 10

2. UKS Radzevia Radzewo 3 pkt. 12 – 16

3. UKS Junior Kębłowo 0 pkt. 8 – 19

KLASYFIKACJA KOŃCOWA W GRUPIE PO 2 TURNIEJACH:

1. UKS Salezjanie Poznań 12 pkt. 57 – 14 – awans do półfinału B

2. UKS Junior Kębłowo 3 pkt. 20 – 38 – awans do półfinału A

3. UKS Radzevia Radzewo 3 pkt. 19 – 44 – awans do półfinału A

Karol Niemier

Więcej o: I turniej eliminacyjny WLU w kat. młodzików                 gr. C – Babimost, 12.02.2022

I turniej eliminacyjny WLU w kat. młodzików gr. C – Babimost, 12.02.2022

I turniej eliminacyjny w ramach Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii młodzików odbył się 12 lutego  2022 w Babimoście. Sędzią głównym zawodów był p. Oskar Stroiński.

Wyniki meczów:

  1. UKS Fenomen Babimost – UKS Chynów Z. Góra                 12:5
  2. UKS Junior Kębłowo – UKS Absolwent Siedlec                     6:9
  3. UKS Chynów Z. Góra – UKS Junior Kębłowo                         6:4
  4. UKS Absolwent Siedlec  – UKS Fenomen Babimost            6:6
  5. UKS Fenomen Babimost – UKS Junior Kębłowo                   9:0
  6. UKS Absolwent Siedlec  – UKS Chynów Z. Góra                   3:4

Tabela końcowa I turnieju eliminacyjnego:

  1. UKS Fenomen Babimost              3         7          27:11
  2. UKS Chynów Zielona Gór a          3         6          15:19
  3. UKS Absolwent Siedlec                3         4          18:16
  4. UKS Junior Kębłowo                     3         0          10:24

Komunikat sporządził – Marek Przygocki

Więcej o: I Turniej Eliminacyjny w kat. juniorek starszych – Gorzyce Wielkie, 09.01.2022

I Turniej Eliminacyjny w kat. juniorek starszych – Gorzyce Wielkie, 09.01.2022

W dniu 09 stycznia na hali sportowej w Gorzycach Wielkich spotkały się drużyny w kat. juniorek starszych:

1. UKS Radzevia Radzewo
2. UKS Salezjanie Poznań
3. UKS Refleks Gorzyce Wielkie
Z przyczyn obiektywnych nieobecny był UKS Junior Kębłowo

Mecze i wyniki:

1. UKS Radzevia Radzewo – UKS Refleks Gorzyce      6 : 5

2. UKS Radzevia Radzewo – UKS Salezjanie Poznań   4 : 2

3. UKS Refleks Gorzyce – UKS Salezjanie Poznań       3 : 3

Klasyfikacja końcowa:

I.  UKS Radzevia Radzewo

II. UKS Refleks Gorzyce Wielkie

III.UKS Salezjanie Poznań

Najlepsze zawodniczki:

mecz 1: Wiktoria Kukuła (Gorzyce), Zofia Brylewska (Radzewo); 

mecz 2: Roksana Toboła (Radzewo), Natalia Bożek (Poznań); 

mecz 3: Katarzyna Dudek (Gorzyce), Martyna Wawrzyniak (Poznań).

Najlepsze zawodniczki całego turnieju: 

Najlepszy bramkarz: Nadia Antkowiak

Najlepszy strzelec: Zofia Brylewska

Najlepszy zawodnik: Wiktoria Kukuła

Renata Mądrzak

Więcej o: II turniej eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii młodzików gr. B – Poznań, 19.12.2021

II turniej eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii młodzików gr. B – Poznań, 19.12.2021

19 grudnia 2021 r. w Zespole Szkół Salezjańskich w Poznaniu odbył się II turniej eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii młodzików gr. B.
W turnieju udział wzięły drużyny:

  1. UKS Salezjanie Poznań 1 (gospodarz)

2. UKS Salezjanie Poznań 2 (gospodarz)

3. UKS Jastrzębie Żytowiecko

4. Spartanie Opalenica

W rozegranych meczach padły następujące wyniki:

  1. UKS Jastrzębie Żytowiecko – Spartanie Opalenica                            9 – 2
  2. UKS Salezjanie Poznań 2 – UKS Salezjanie Poznań 1                        4 – 10
  3. UKS Jastrzębie Żytowiecko – UKS Salezjanie Poznań 2                    17 – 2
  4. UKS Salezjanie Poznań 1-  Spartanie Opalenica                                 4 – 1
  5. Spartanie Opalenica – UKS Salezjanie Poznań 2                                 9 – 3
  6. UKS Salezjanie Poznań 1 – UKS Jastrzębie Żytowiecko                    11 – 5

Po każdym meczu nagrody rzeczowe otrzymały najbardziej wyróżniający się zawodnicy, a na koniec wybrano najlepszą piątkę turnieju.

Klasyfikacja II turnieju:

  1. UKS Salezjanie Poznań              9 pkt.                   25 – 10
  2. UKS Jastrzębie Żytowiecko         6 pkt.                   31 – 15
  3. Spartanie Opalenica                   3 pkt.                   12 – 16
  4. UKS Salezjanie Poznań II           0 pkt.                     9 – 36

Klasyfikacja po II turnieju:

  1. UKS Salezjanie Poznań 1             18 pkt.                 62 – 18
  2. UKS Jastrzębie Żytowiecko          12 pkt.                 73 – 30
  3. Spartanie Opalenica                      6 pkt.                 39 – 40
  4. UKS Salezjanie Poznań 2               0 pkt.                 13 – 99

Klasyfikacja strzelców po dwóch turniejach:

1Bartz MikołajUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”28
2Kortus KamilKS Spartanie Opalenica24
3Kisiel RafałUKS Salezjanie Poznań nr 120
3Musialski OskarUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”20
5Stawik TymonUKS Salezjanie Poznań nr 113
6Łopacz PiotrUKS Salezjanie Poznań nr 112
7Biegała AntekUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”8
8Mańczak BartoszKS Spartanie Opalenica7
9Gunia NikodemUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”6
10Rogal JoachimUKS Salezjanie Poznań nr 25
10Pers JędrzejUKS Salezjanie Poznań nr 15
12Pietrakowski ŁukaszKS Spartanie Opalenica4
12Kraczuk FilipKS Spartanie Opalenica4
12Michalski StanisławUKS Salezjanie Poznań nr 24
15Dawiskiba MaciejUKS Salezjanie Poznań nr 13
15Płuciennik MaksUKS Salezjanie Poznań nr 13
15Piotrowicz MarcelUKS Salezjanie Poznań nr 13
18Drewniak WiktorUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”2
19Frąckowiak SzymonUKS Salezjanie Poznań nr 11
19Dawiskiba MichałUKS Salezjanie Poznań nr 21
19Kaczmarek PatrykUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”1
19Zalewski MarcelUKS Salezjanie Poznań nr 21
19Kwiatkowski TymonUKS Salezjanie Poznań nr 21

Klasyfikacja najlepiej asystujących

MiejsceZawodnicy  KlubAsysty
1Biegała AntekUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”17
2Musialski OskarUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”12
3Kaczmarek PatrykUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”11
4Łapacz PiotrUKS Salezjanie Poznań nr 19
5Mańczak BartoszKS Spartanie Opalenica8
6Bartz MikołajUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”7
7Kisiel RafałUKS Salezjanie Poznań nr 16
7Stawik TymonUKS Salezjanie Poznań nr 16
9Pers JędrzejUKS Salezjanie Poznań nr 14
10Dawiskiba MaciejUKS Salezjanie Poznań nr 13
10Pietrakowski ŁukaszKS Spartanie Opalenica3
10Kraczuk FilipKS Spartanie Opalenica3
10Piotrowicz MarcelUKS Salezjanie Poznań nr 13
14Drewniak WiktorUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”2
14Płuciennik MaksUKS Salezjanie Poznań nr 12
14Frąckowiak SzymonUKS Salezjanie Poznań nr 12
17Garstecki RochUKS Salezjanie Poznań nr 21
17Włoch SzymonUKS Salezjanie Poznań nr 11
17Wróblewski OliwierUKS Salezjanie Poznań nr 11
17Kośka ZuzannaKS Spartanie Opalenica1
17Rogal JoachimUKS Salezjanie Poznań nr 21
17Knaster TomaszUKS Salezjanie Poznań nr 21
17Michalski StanisławUKS Salezjanie Poznań nr 21

Klasyfikacja kanadyjska

MiejsceZawodnicy  KlubPunktacja kanadyjska  
1Bartz MikołajUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”35
2Musialski OskarUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”32
3Kisiel RafałUKS Salezjanie Poznań nr 126
4Biegała AntekUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”25
5Kortus KamilKS Spartanie Opalenica24
6Łopacz PiotrUKS Salezjanie Poznań nr 121
7Stawik TymonUKS Salezjanie Poznań nr 119
8Mańczak BartoszKS Spartanie Opalenica15
9Kaczmarek PatrykUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”12
10Pers JędrzejUKS Salezjanie Poznań nr 19
11Pietrakowski ŁukaszKS Spartanie Opalenica7
11Kraczuk FilipKS Spartanie Opalenica7
13Piotrowicz MarcelUKS Salezjanie Poznań nr 16
13Gunia NikodemUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”6
13Dawiskiba MaciejUKS Salezjanie Poznań nr 16
13Rogal JoachimUKS Salezjanie Poznań nr 26
17Michalski StanisławUKS Salezjanie Poznań nr 25
17Płuciennik MaksUKS Salezjanie Poznań nr 15
19Drewniak WiktorUKS „Jastrzębie z Żytowiecka”4
20Frąckowiak SzymonUKS Salezjanie Poznań nr 13
21Garstecki RochUKS Salezjanie Poznań nr 21
22Włoch SzymonUKS Salezjanie Poznań nr 11
23Dawiskiba MichałUKS Salezjanie Poznań nr 21
24Knaster TomaszUKS Salezjanie Poznań nr 21
25Wróblewski OliwierKS Spartanie Opalenica1
26Kośka ZuzannaKS Spartanie Opalenica1
27Zalewski MarcelUKS Salezjanie Poznań nr 21
28Kwiatkowski TymonUKS Salezjanie Poznań nr 21

Wszyscy zawodnicy na zakończenie otrzymali słodki upominek ufundowany przez UKS Salezjanie Poznań.

Łukasz Włoch

Więcej o: Finał WLU 2020/2021 w kat. juniorka starsza

Finał WLU 2020/2021 w kat. juniorka starsza

W dniu  21 czerwca 2021 roku na hali sportowej przy ZSP w Kębłowie rozegrano drugi a jednocześnie końcowy turniej juniorek starszych WLU 2020/2021.

W turnieju wzięły udział wszystkie zgłoszone do niego drużyny rozstawione na podstawie pierwszego turnieju:

UKS Junior Kębłowo

UKS Salezjanie Poznań

UKS Refleks Gorzyce Wielkie

UKS Radzevia Radzewo

Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”, a  czas gry wynosił 3×12’.

Wyniki meczów:

          UKS Radzevia Radzewo           – UKS Junior Kębłowo                      1 – 2 (1-0,0-1,0-1)

          UKS Salezjanie Poznań            – UKS Refleks Gorzyce Wielkie         3 – 6 (2-1,1-3,0-2)

          UKS Junior Kębłowo                – UKS Refleks Gorzyce Wielkie         3 – 1 (2-0,0-1,1-1)

          UKS Salezjanie Poznań            – UKS Radzevia Radzewo                  4 – 1 (2-0,2-0,0-1)

          UKS Refleks Gorzyce Wielkie – UKS Radzevia Radzewo                    6 – 3 (2-3,3-0,1-0)
                                            
UKS Junior Kębłowo                – UKS Salezjanie Poznań             2 – 1 (2-0,0-0,0-1)

Tabela końcowa II turnieju

  1. UKS Junior Kębłowo              3        9        7-3
  2. UKS Refleks Gorzyce Wielkie  3        6        13-9
  3. UKS Salezjanie Poznań          3        3        8-9
  4. UKS Radzevia Radzewo         3        0        5-12

Punktacja kanadyjska turnieju :

 NazwiskoImięKlubpunktybramkiasysty
1.KukułaWiktoriaUKS Refleks Gorzyce Wielkie12111
2.StochajDariaUKS Salezjanie Poznań       633
3.BaneckaZuzannaUKS Radzevia Radzewo541
4.KaczmarekMilenaUKS Junior Kębłowo330
4.BartzAnnaUKS Salezjanie Poznań       330
4.WawrzyniakMartynaUKS Salezjanie Poznań       321
4.WolniaszczykWiktoriaUKS Refleks Gorzyce Wielkie          321
4.BrylewskaZofiaUKS Radzevia Radzewo303
9.HerzogKlaudiaUKS Junior Kębłowo211
10.NarowskaJuniaUKS Salezjanie Poznań       101
10.MasznerJuliaUKS Junior Kębłowo110
10.WaszkowiakKajaUKS Junior Kębłowo110
10.KonarskaAmeliaUKS Radzevia Radzewo110
10.RumińskaKlaudiaUKS Radzevia Radzewo101
10.DzięciołWeronikaUKS Refleks Gorzyce Wielkie          101
10.StermulaPatrycjaUKS Junior Kębłowo101
10.AugustJuliaUKS Refleks Gorzyce Wielkie          101
10.OpaskaMilenaUKS Junior Kębłowo101
10.KaliszNadiaUKS Junior Kębłowo101
10.WalkowiakMilenaUKS Junior Kębłowo101

Po dwóch turniejach klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

  1. UKS Junior Kębłowo              16 pkt         
  2. UKS Refleks Gorzyce Wielkie    8 pkt 
  3. UKS Salezjanie Poznań           7 pkt
  4. UKS Radzevia Radzewo          2 pkt

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe puchary a zawodniczki  z miejsc I- III otrzymały pamiątkowe medale. Wyróżniono także najlepszą „szóstkę turnieju”

          Klaudia Herzog               UKS Junior Kębłowo

          Paulina Przybyła             UKS Junior Kębłowo

          Daria Stochaj                  UKS Salezjanie Poznań

          Martyna Wawrzyniak      UKS Salezjanie Poznań

          Brylewska Zofia              UKS Radzevia Radzewo

          Kukuła Wiktoria             UKS Refleks Gorzyce Wielkie

Prezes Klubu

Agnieszka Czernicka  

vice Prezes
Tomasz Kaczmarek