Eliminacje Strefy Gnieźnieńskiej SPG w Unihokeja Chłopców do Finału XVII Licealiady Drukuj

2 marca 2015 raku w hali sportowej  II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie odbyły się Eliminacje Strefowe SPG  w Unihokeja Chłopców do Finału XVII Licealiady. Łącznie do tej fazy rozgrywek awansowały 24 szkoły z Wielkopolski, które zostały podzielone na 4 strefy.

Organizatorem strefy gnieźnieńskiej był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” w Poznaniu we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie i Starostwem Powiatowym w Gnieźnie.

W turnieju uczestniczyło 6 zespołów reprezentujących powiaty gnieźnieński, jarociński i słupecki: II LO  Gniezno, III LO Gniezno, ZSP 1 Jarocin, ZSP 2 Jarocin, LO Słupca, ZSZ Słupca. W wyniku losowania drużyny podzielono na dwie grupy. W grupach grano systemem „każdy z każdym” w czasie gry 3x8 min. Tylko zwycięzcy grup uzyskali prawo startu w finale wojewódzkim Licealiady, który odbędzie się w dniach 17-18 marca 2016 r. w Swarzędzu. 

O kolejności końcowej decydowały:
- większa liczba zdobytych pkt.
- wynik bezpośredniego spotkania, w turnieju mała tabela
- lepsza różnica bramek,
- większa liczba zdobytych bramek,
- rzuty karne między zainteresowanymi zespołami.

    Ostatecznie do swarzędzkiego finału awansowały zespoły II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie prowadzony przez nauczyciela WF mgr Krzysztofa Kamińskiego oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie prowadzony przez nauczyciela WF mgr Jarosława Bleję.
    Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy ufundowane przez SZS „Wielkopolska”.

II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki z Gniezna reprezentowali:
Kaniasty Mateusz (K), Kurowski Jacek, Dopieralski Alan, Mirek Michał, Janas Kamil, Szarzyński Jakub, Pluta Dominik, Bielak Adam, Budnik Jakub, Śmiłowski Oskar, Rubach Jakub
Opiekunem był: mgr Krzysztof Kamiński

III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego z Gniezna reprezentowali:
Drozd Miłosz, Konieczny Daniel, Królak Mateusz, Kwaśniewski Patryk, Malicki Dawid, Przepiórka Mateusz, Roszak Szymon, Sypniewski Mateusz, Wankowski Adam, Wesołowski Tomasz, Wojciechowski Marcin, Niemietz Jakub.
Opiekunem był: mgr Jarosław Bleja

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Jarocina reprezentowali:
Grobelny Jakub, Grygiel Mateusz, Kubiak Robert, Magda Mariusz, Nawrot Maciej, Orpel Grzegorz, Pacanowski Bartosz, pluta Mateusz, Podeszwa Przemysław
Opiekunem był: mgr Grzegorz Pawlak

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Jarocina reprezentowali:
Gładczak Krzysztof, Mankiewicz Patryk, Mankiewicz Szymon, Pluta Igor, Stasiak Kamil, Strzelczyk Patryk, Szymkowiak Jakub, Szymkowiak Marcin, Wałęsiak Bartosz, Woźniak Damian, Wyrwas Maciej, Żurek Marcin.
Opiekunem był: mgr Maciej Woźniczka

Zespół Szkół Zawodowych ze Słupcy reprezentowali:
Baśkiewicz Krzysztof, Buchalski Łukasz, Przybylski Damian, Hejna Kamil, Jóźwiak Patryk, Kotuński Łukasz, Kubacki Dawid, Młodożeniec Kacper, Smuszkiewicz Szymon, Śniegowski Paweł, Zamiara Patryk, Żabiński Mateusz.
Opiekunem była: mgr Lucyna Gawrych

Liceum Ogólnokształcące ze Słupcy reprezentowali:
Baczyński Krzysztof, Białecki Dawid, Gauza Jakub, Górny Kamil, Jaszczak Adam, Kuźniewski Igor, Patrzykąt Maciej, Piguła Łukasz, Stawowy Maciej.
Opiekunem była: mgr Edyta Bednarska-Korus

Kolejność i wyniki spotkań:
III LO Gniezno – 2:0 – ZSZ Słupca
II LO Gniezno – 4:1 – LO Słupca
III LO Gniezno – 1:0 – ZSP 2 Jarocin
II LO Gniezno – 2:1 – ZSP 1 Jarocin
ZSZ Słupca – 2:2 – ZSP 2 Jarocin
LO Słupca – 2:5 – ZSP 1 Jarocin

Klasyfikacja końcowa grupy A:
1 miejsce: III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego z Gniezna
2 miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E.Kwiatkowskiego z Jarocina
3 miejsce: Zespół Szkół Zawodowych im. Gen. Wł. Sikorskiego z Słupcy

Klasyfikacja końcowa grupy B:

1 miejsce: II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki z Gniezna
2 miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Jarocina
3 miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka J. Piłsudskiego z Słupcy

Krzysztof Kamiński
foto: Weronika Sajna