Finał Rejonu Poznań Teren Wschód SPG w Unihokeja Chłopców Drukuj

18 marca 2015 raku w hali sportowej  II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie w ramach XVI Licealiady odbyły się Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Wschód SPG  w Unihokeja Chłopców. Organizatorem turnieju był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” w Poznaniu we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, Starostwem Powiatowym w Gnieźnie i Wielkopolskim Związkiem Unihokeja w Poznaniu.

W rozgrywkach uczestniczyło 5 zespołów reprezentujących powiaty gnieźnieński i jarociński: II LO  Gniezno, III LO Gniezno, ZSP 3 Gniezno, ZSO Jarocin, ZSP nr2 Jarocin. Po rozlosowaniu kolejności spotkań, mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” w czasie gry 2x8min.


O kolejności końcowej decydowały:
- większa liczba zdobytych pkt.
- wynik bezpośredniego spotkania, w turnieju mała tabela
- lepsza różnica bramek,
- większa liczba zdobytych bramek,
- rzuty karne między zainteresowanymi zespołami.

    Zespół II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie prowadzony przez nauczyciela WF mgr Krzysztofa Kamińskiego wygrał wszystkie mecze i jako reprezentant Rejonu Poznań Teren Wschód uzyskał prawo udziału w Finale Wojewódzkim Licealiady, który odbędzie się w dniach 27-28 marca 2015 roku w Swarzędzu.

    Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy ze SZS „Wielkopolska”. Dodatkowo trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary i pamiątkowe medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, które wręczył Wiceprezes Wielkopolskiego Związku Unihokeja w Poznaniu Pan Tomasz Wojciechowski.

II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki z Gniezna reprezentowali:
Ciemnoczołowski Patryk, Adamski Maciej, Adamski Filip, Kurowski Jacek, Dopieralski Alan, Durmowicz Dominik, Pawlik Wojciech, Mirek Michał, Subocz Tomasz, Grzeszczak Michał, Janas Kamil, Pluta Dominik.
Opiekunem był: mgr Krzysztof Kamiński

III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego z Gniezna reprezentowali:
Jakub Kozłowski, Krystian Menes, Błażej Rzymyszkiewicz, Jakub Deniz, Marcin Wojciechowski, Mateusz Przepiórka, Mateusz Jaskulski, Mateusz Sypniewski, Mateusz Substyk, Adam Wankowski, Eryk Charliński, Szymon Roszak.
Opiekunem był: mgr Jarosław Bleja

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Gniezna reprezentowali:
Sławomir Nawrocki, Maciej Meller, Damian Wojciechowski, Barys Kołodziejski, Michał Piechowiak, Mateusz Jagodziński, Marek Zamiatała, Arek Kotula
Opiekunem była: mgr Agnieszka Krzywdzińska

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki z Jarocina reprezentowali:
Udzik Szymon, Siemankowicz Dominik, Gierczyk Maciej, Jańczak Adrian, Sapritonow Piotr, Siudziak Mariusz, Nowak Adam, Matuszak Piotr, Rodoszewski Marcin.
Opiekunem była: mgr Anna Wybuda

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Jarocina reprezentowali:
Zurek Marcin, Kułtan Dawid, Staszak Miłosz, Woźniak Dawid, Pluta Igor, Wałęsiak Bartosz, Jarmuż Marcin, Mankiewicz Szymon, Wyrwas Maciej, Józefiak Błażej, Kujawa Maciej.

Kolejność i wyniki spotkań:

II LO Gniezno - 8:2 - ZSP 2 Jarocin
III LO Gniezno - 2:0 - ZSP 3 Gniezno
ZSP 2 Jarocin - 1:6 - ZSO Jarocin
ZSP 3 Gniezno - 3:5 - II LO Gniezno
ZSO Jarocin - 1:3 - III LO Gniezno
ZSP 3 Gniezno 3:2 - ZSP 2 Jarocin
II LO Gniezno - 6:0 - ZSO Jarocin
ZSP 2 Jarocin - 0:11 - III LO Gniezno
ZSO Jarocin - 1:4 - ZSP 3 Gniezno
III LO Gniezno - 2:3 - II LO Gniezno

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1 miejsce: II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki z Gniezna
2 miejsce: III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego z Gniezna
3 miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Gniezna
4 miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki z Jarocina
5 miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Jarocina

Krzysztof Kamiński
foto: Wiktoria Kulecka