Finał Rejonu Poznań Teren Wschód SPG w Unihokeja Dziewcząt Drukuj

17 marca 2015 raku w hali sportowej  II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie w ramach XVI Licealiady odbyły się Finał Rejonu Poznań Teren Wschód SPG  w Unihokeja Dziewcząt. Organizatorem turnieju był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” w Poznaniu we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, Starostwem Powiatowym w Gnieźnie i Wielkopolskim Związkiem Unihokeja w Poznaniu.

W rozgrywkach uczestniczyło 5 zespołów reprezentujących powiaty gnieźnieński i jarociński: I LO  Gniezno, II LO Gniezno, III LO Gniezno, ZSO Jarocin, ZSP nr1 Jarocin. Po rozlosowaniu kolejności spotkań, mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” w czasie gry 2x8min.

O kolejności końcowej decydowały:
- większa liczba zdobytych pkt.
- wynik bezpośredniego spotkania, w turnieju mała tabela
- lepsza różnica bramek,
- większa liczba zdobytych bramek,
- rzuty karne między zainteresowanymi zespołami.

    Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy ze SZS „Wielkopolska”. Dodatkowo trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary i pamiątkowe medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, które wręczył Inspektor ds. Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie Pan Tomasz Pokładecki.

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego z Gniezna reprezentowały:
Ewa Zimna, Katarzyna Kasprzyk, Jagoda Ławniczak, Weronika Zmudzińska, Natalia Szymańska, Wiktoria Staniszewska, Anastazja Chrzan, Paulina Mikołajczyk, Karolina Chojnacka.
Opiekunem była: mgr Katarzyna Magdziak

II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki z Gniezna reprezentowały:
Paulina Bruch, Zuzanna Maciejewska, Katarzyna Jusiak, Anna Gleń, Weronika Święciochowska, Lucyna Werkowska, Dominika Rogulska, Marta Kasznia, Weronika Pawlak, Magdalena Wojtal, Karina Dobrzykowska, Sylwia Leśniewska.
Opiekunem była: mgr Anna Słomian

III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego z Gniezna reprezentowały:
Adrianna Misiak, Sonia Wojciuch, Magdalena Krawczyk, Monika Chuda, Zuzanna Sosińska, Klaudia Rogulska, Laura Czerniak, Magdalena Przepiórka, Zuzanna Piątek.
Opiekunem był: mgr Jarosław Bleja

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki z Jarocina reprezentowały:
Justyna Piątka, Monika Żyto, Agnieszka Zalewska, Joanna Wicijowska, Ernestyna Jankowska, Natalia Patryniak, Aleksandra Czerniak, Marta Żyto, Klaudia Adamska, Olga Konarkowska.
Opiekunem była: mgr Anna Wybuda

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Jarocina reprezentowały:
Agata Masłowska, Sylwia Mańkowska, Julia Adamska, Luiza Chałupniczak, Weronika Grzegorek, Patrycja Wasielewska, Maria Jarosińska, Aneta Jaworska, Milena Jakubowska, Irmina Podgajska.
Opiekunem była: mgr Marta Pawłowska

Kolejność i wyniki spotkań:
I LO Gniezno – 0:0 – II LO Gniezno
III LO Gniezno – 1:0 – ZSP 1 Jarocin
II LO Gniezno – 2:1 – ZSO Jarocin
ZSP 1 Jarocin – 5:0 – I LO Gniezno
ZSO Jarocin – 1:5 – III LO Gniezno
ZSP 1 Jarocin – 5:1 – II LO Gniezno
I LO Gniezno – 3:1 – ZSO Jarocin
II LO Gniezno – 0:5 – III LO Gniezno
ZSO Jarocin – 1:3 – ZSP 1 Jarocin
III LO Gniezno – 2:1 – I LO Gniezno

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1 miejsce: III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego z Gniezna
2 miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Jarocina
3 miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego z Gniezna
4 miejsce: II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki z Gniezna
5 miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki z Jarocina

 

Drużyna III Liceum Ogólnokształcącego z Gniezna wywalczyła awans i prawo gry w Finale Wojewódzkim XVI Licealiady.

Krzysztof Kamiński
foto: Wiktoria Kulecka