Główna Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2013/2014 Mistrzostwa Gniezna w Unihokeja szkół podstawowych w kategorii chłopców
Mistrzostwa Gniezna w Unihokeja szkół podstawowych w kategorii chłopców PDF Drukuj Email

W hali sportowej GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piątek, 31 stycznia, odbyły się Mistrzostwa Gniezna Szkół Podstawowych w unihokeja w kategorii chłopców.

 W rozgrywkach, których organizatorem był Szkolny Związek Sportowy "Ziemi Gnieźnieńskiej” wspólnie ze Szkołą Podstawową Nr 6 uczestniczyło sześć szkół podstawowych. Na zawody przybyli: Pan Marek Szczepanowski Inspektor ds. sportu z Urzędu Miejskiego w Gnieźnie i Pan Tomasz Wojciechowski z Wielkopolskiego Związku Unihokeja. Sędziami głównymi byli: Kamil Murch (z Szkoły Podstawowej Nr 6), Paulina Kaczmarek (z Szkoły Podstawowej Nr 6), sędzią boiskowym Krzysztof Krawczyk. Na parkiecie gnieźnieńskiej hali GOSiR między innymi można było zobaczyć w akcji zespoły z: Szkoły Podstawowe Nr  2, 3, 5, 6, 9, 12.

Turniej rozegrano w systemie grupowym.

Wyniki meczów grupowych:

GRUPA A

 

SP - 12

SP - 2

SP - 9

PUNKTY

BRAMKI

MIEJSCE

SP - 12

0 : 1

0 : 0

2

0 : 1

III

SP - 2

1 : 0

1 : 0

4

2 : 0

I

SP - 9

0 : 0

0 : 1

2

0 : 1

II

 

Przy równym bilansie punktów w grupie A pomiędzy zespołami SP 12 i SP 9 rozegrano serię rzutów karnych, które decydowały o zajęciu drugiego miejsca w grupie premiowanego grą w półfinałach:
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Szkołą Podstawową Nr 12 (2 : 1)

 GRUPA B

SP - 5

SP - 3

SP - 6

PUNKTY

BRAMKI

MIEJSCE

SP - 5

1 : 0

0 : 1

2

1 : 1

II

SP - 3

0 : 1

1 : 0

2

1 : 1

III

SP - 6

1 : 0

0 : 1

2

1 : 1

I

 

Przy równym bilansie punktów w grupie B pomiędzy zespołami SP 5, SP 3 i SP 6 rozegrano trzy serie rzutów karnych, które decydowały o zajęciu pierwszego i drugiego miejsca w grupie premiowanych grą w półfinałach:
Szkoła Podstawowa Nr 5 z Szkołą Podstawową Nr 3 (2 : 1)
Szkoła Podstawowa Nr 3 z Szkołą Podstawową Nr 6 (1 : 2)
Szkoła Podstawowa Nr 6 z Szkołą Podstawową Nr 5 (1 : 0)
 
PÓŁFINAŁY
Szkoła Podstawowa Nr 2 – Szkoła Podstawowa Nr 5    (0 : 0), karne (2 : 1)
Szkoła Podstawowa Nr 6 – Szkoła Podstawowa Nr 9    (0 : 0), karne (1 : 2)

MAŁY FINAŁ
Szkoła Podstawowa Nr 6 – Szkoła Podstawowa Nr 5    (1 : 0)

FINAŁ
Szkoła Podstawowa Nr 2 – Szkoła Podstawowa Nr 9    (1 : 1), karne (1 : 2)

Ostatecznie pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Gniezna wśród Szkół Podstawowych w Unihokeja chłopców zajął zespól z Szkoły Podstawowej Nr 9, wicemistrzostwo uzyskała Szkoła Podstawowa Nr 2, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa Nr 6, czwarte miejsce Szkoła Podstawowa Nr 5.

Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gnieźnie

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany: Szymon Cyprych SP 6
Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany: Patryk Grzybowski SP 9

Patronat medialny – Przemiany na Szlaku Piastowskim oraz Radio Gniezno, www.SportGniezno.pl

Sponsorzy:
Firma „WAJM”, Klub „Wehikuł Czasu”, Hurtownia Sportowa Pan Artur Hoffman, Firma „Wajm”, Agencja Ubezpieczeniowa Pan Jacek Tyloch.
Współpraca: Szkolny Związek ,,Ziemi Gnieźnieńskiej” Sportowy, GOSiR.

Kamil Murch

 

Sponsorzy...

 

logoazetx2

logoflorbalki

Wspierają nas...

msit4

 wss2

logopowiatu

UG NiechanowoUG Niechanowo

UM Kostrzyn WlkpGmina Kostrzyn

tense2

Nasi partnerzy

IFFlogo

PZUnihokeja
 

wielkopolska

Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości