Główna Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2010/2011 Chłopcy z SP 6 Mistrzami Gniezna
Chłopcy z SP 6 Mistrzami Gniezna PDF Drukuj Email

Podobnie jak w dniu wczorajszym tak i dzisiaj w środę 19 stycznia. Hala sportowa GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie w godzinach dopołudniowych była areną rozgrywek Mistrzostw Gniezna Szkół Podstawowych w unihokeju w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej .
Wczoraj o miano najlepszej drużyny w tej dyscyplinie sportu rywalizowały dziewczęta, dzisiaj z kolei o Mistrzostwo Gniezna do boju przystąpili chłopcy. W rozgrywkach, których organizatorem był Szkolny Związek Sportowy ,,Ziemi Gnieźnieńskiej? wspólnie z Gimnazjum nr 2 udział wzięło siedem zespołów. Sędziami głównymi byli: Kinga Lewandowska, Kamil Murch (z Gimnazjum Nr 2), Mariusz Frankowski (z Gimnazjum Nr 3).Na parkiecie gnieźnieńskiej hali GOSiR między innymi można było zobaczyć w akcji zespoły z: Szkoły Podstawowej nr 2, 3, 5, 6, 8, 9. W pierwszym etapie rozgrywek zespoły zostały przez organizatorów podzielone na dwie grupy, jedna liczyła cztery drużyny a w drugiej zagrały trzy zespoły. W grupie A znalazły się drużyny SP nr 9, 2, 5, natomiast grupę B utworzyły zespoły SP nr 3,8, 6.
 

Po rozgrywkach grupowych, które zostały przeprowadzone systemem ,,każdy z każdym?, przyszedł czas na zmagania półfinałowe, w których zagrały po dwa najlepsze drużyny z obu grup. I tak do półfinałów z grupy A awansowały drużyny SP nr 9 i 8 a z grupy B miejsce w półfinałach zapewniły sobie zespoły SP nr 2 i 6. Spotkania półfinałowe jak i grupowe były bardzo zacięte a co za tym idzie wyrównane o czym mogą świadczyć osiągnięte wyniki . W pierwszym półfinale SP nr 2 po bardzo zaciętym meczu i dogrywce pokonało SP nr 8 w stosunku 2:1. W drugim półfinale wyłoniono zwycięzcę tego meczu, którym okazał się zespół SP nr 6 pokonując SP nr 9 w stosunku 4:0.

W tym układzie o pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Gniezna w unihokeju Szkół Podstawowych w kategorii chłopców, zmierzyły się drużyny SP nr 6 z SP nr 2, a o trzecie miejsce zagrały zespoły SP nr 9 z SP nr 8.

Ostatecznie pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Gniezna wśród Szkół Podstawowych w unihokeju w kategorii chłopców przypadło drużynie SP nr 6, która w wielkim finale pokonała SP nr 2 w stosunku 2:0. Trzecie miejsce zajęła ekipa SP nr 8 ogrywając w małym finale SP nr 9 w stosunku 3:2.


Wyniki meczy grupowych:

Grupa A
SP nr 9 - SP nr 2 0:1
SP nr 5 - SP nr 9 0:2
SP nr 2 - SP nr 5 0:0


Tabela grupy A
1. SP nr 2 z Gniezna
2. SP nr 9 z Gniezna
3. SP nr 5 z Gniezna

Grupa B
SP nr 3 - SP nr 8 1:1
SP nr 3 - SP nr 6 0:4
SP nr 8 - SP nr 6 2:2

Tabela grupy B
1. SP nr 6 z Gniezna
2. SP nr 8 z Gniezna
3. SP nr 3 z Gniezna

Patronat medialny ? Przemiany na Szlaku Piastowskim oraz Radio Gniezno, WWW.sportgniezno.pl

Sponsorzy:
Firma ?Savitor?, Firma ?Jawo ? Znak?, Firma ?WAJM?, ?Klub Best?, Klub ?Wehikuł Czasu?, Firma ?OSKAR?, Solarium ?Ibiza?, Solarium ?Naomi?.

Współpraca: Szkolny Związek ,,Ziemi Gnieźnieńskiej? Sportowy, Powiatowa Komenda Policji w Gnieźnie ? Ogniwo prewencji, GOSiR.

Kamil Murch+foto
SP nr 6

.
Organizatorzy od lewej: Mariusz Frankowski, Kinga Lewandowska, Kamil Murch.
 

Sponsorzy...

 

logoazetx2

logoflorbalki

Wspierają nas...

msit4

 wss2

logopowiatu

UG NiechanowoUG Niechanowo

UM Kostrzyn WlkpGmina Kostrzyn

tense2

Nasi partnerzy

IFFlogo

PZUnihokeja
 

wielkopolska

Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości