Główna News Wspomnienia z obozu sportowo – rekreacyjnego w Gorzycach Wielkich
Wspomnienia z obozu sportowo – rekreacyjnego w Gorzycach Wielkich PDF Drukuj Email

 W dniach 10-20 lipca 2017 roku odbył się obóz rekreacyjno – sportowy „Wakacje z Unihokejem” zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Victoria Gułtowy.

 Bazą wypoczynkową zaakceptowaną przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu był Zespół Szkół w Gorzycach Wielkich koło Ostrowa Wielkopolskiego. Uczestnikami były dzieci i młodzież w liczbie 44 w wieku od 8-17 lat z Poznania, Gułtów, Kostrzyna, Przykony oraz Gorzyc Wielkich, w których klubach  istnieje sekcja unihokeja, chociaż nie było to warunkiem uczestnictwa w obozie. Dzień na obozie zaczynał się porannym rozruchem a po śniadaniu w zależności od pogody trening lub wyjazd wynajmowanym autokarem na kąpielisko jeziora Piaski Szczygliczka. Tych wyjazdów było 4 z plus dodatkowym pobytem na świeżo oddanym basenie w Ostrowie z wieloma atrakcjami.

Po powrocie z plaży, odbywały się 2 treningi (jak nie było wyjazdu na plażę to były 3 treningi dziennie) z unihokeja naprzemiennie w grupach z grami zespołowymi na przyszkolnym Orliku. Pełnym wrażeń było pokonanie trasy wspinaczkowej Parku Linowego, z którym praktycznie wszyscy sobie poradzili. Zorganizowano również wyjazd do Galerii Ostrovia na zakupy oraz seans filmowy w kinie 6 D.

Ważnym punktem organizacyjnym obozu była realizacja programu profilaktycznego „Jeśli pozwolisz sobie pomóc, każdy samodzielny wybór może być lepszy” przeprowadzony przez wodzireja, p. Krzysztofa Kończyńskiego. Przez ponad 2 godziny wszyscy się wspaniale bawili uczestnicząc w grach i zabawach z chustą animacyjną, pieśniach oraz tańcach lednickich (korowody, Polonez, Belgijka, itp.). Wielką atrakcją obozu było zorganizowanie w okolicznym lesie, w określonym miejscu zawodów w paintballa. Każdy od 12 roku życia otrzymał kombinezon, kask i broń (z 250 kulkami), całość obozu podzielono na 6 drużyn, nastąpiło wielkie bieganie po lesie i eliminowanie „przeciwnika”.

Młodsi uczestnicy w tym czasie uczyli się strzelać do celu czyli manekinów by w przyszłym roku być już zaznajomionym z działaniem karabinka. Pod koniec obozu zawitał do nas didżej, p. Sławomir Sobański, który poprowadził dyskotekę w taki sposób, że dzieci i młodzież najchętniej do rana by się bawiły co świadczy o jego profesjonalnym wyczuciu temperamentu uczestników.

Ale co dobre, szybko się kończy, tak i sam obóz dobiegł końca. Mimo, że w czasie całego trwania obozu była prowadzona klasyfikacja turniejowa, to na spotkaniu podsumowującym obóz wszyscy uczestnicy zostali udekorowani pamiątkowymi medalami, otrzymali koszulki nawiązujące do przebytego obozu i nagrody.

Upominki dla uczestników ufundowane zostały przez Gminę Kostrzyn, Gminę Ostrów Wielkopolski oraz firmę Business 3 Eksperts. Chciałbym w tym miejscu podziękować tym wszystkim, którzy pomogli w tym przedsięwzięciu a przede wszystkim Pani Lucynie Piaskowskiej Dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich, Paniom Joannie Augustynek i Justynie Piekarskiej, które angażowały się w liczne akcje obozowe, wszystkim paniom i panu z obsługi szkolnej oraz realizującym program wypoczynku Paniom Elżbiecie Zawadzkiej – kierowniczce obozu (prowadziła całą dokumentację obozową tak, że kontrola Sanepidu wydała pozytywną opinię o warunkach, w których zorganizowany został wypoczynek) i Jagodzie Kubiak – wychowawczyni, Panom Bogdanowi Smardzowi i Romanowi Kubiakowi – trenerom, którzy poprzez ciekawe pomysły i różnorodność form w ćwiczeniach treningowych na pewno nauczyli i udoskonalili umiejętności techniki i taktyki gry w unihokeja. Osobne podziękowania kieruję do włodarzy Gminy Kostrzyn, Burmistrza – Pana Szymona Matyska i jego zastępcy Pana Waldemara Biskupskiego, którzy swoim zaangażowaniem wspomogli organizację wypoczynku.

Krzysztof Zawadzki

 

 

 

Sponsorzy...

 

logoazetx2

logoflorbalki

Wspierają nas...

msit4

 wss2

logopowiatu

UG NiechanowoUG Niechanowo

UM Kostrzyn WlkpGmina Kostrzyn

tense2

Nasi partnerzy

IFFlogo

PZUnihokeja
 

wielkopolska

Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości