Główna Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2010/2011 SP Kębłowo Mistrzem Wielkopolski w kategorii chłopców SP
SP Kębłowo Mistrzem Wielkopolski w kategorii chłopców SP PDF Drukuj Email

W dniu 25 maja 2011 rozegrany został Finał Mistrzostw Wielkopolski Szkół Podstawowych w Unihokeja chłopców.  Zawody rozegrane zostały w ramach Igzysk Młodzieży Szkolnej 2010/2011 organizowanej przez SZS Wielkopolska.

W pierwszym meczu Mistrzostw Wielkopolski spotkały się dwie sąsiedzie drużyny SP Kębłowo - SP Obra. Obra mimo osłabienia w dzisiejszym turnieju walczyła bardzo dzielnie, ale gospodarze nie dali im szans i od samego początku meczu walczyli dzielnie o złoty medal Mistrzostw Wielkopolski. Mecz zakończył się wynikiem 3-0. Drugi mecz Finału to pojedynek SP 78 Poznań i SP Przykona spotkanie od samego początku toczyło się pod dyktando jednej drużyny. Poznań pod każdym względem w meczy z Przykoną był lepszy czego efektem było zwycięstwo aż 5-0. Druga kolejka spotkań to kolejka, która dała nam odpowiedź, kto zajmie jakie miejsce, w meczu drużyn, które walczyły o brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski spotkały się drużyny Przykony oraz Obry. Pierwsza tercja z lekkim wskazaniem na drużynę z Obry, lecz na tablicy świetlnej był remis 1-1. Druga tercja pełna emocji, po bramce na 2-1 dla Przykony (bramka samobójcza), końcówka należała do zawodników z Obry, która w niespełna dwie minuty zdobyła cztery bramki, warte podkreślenia jest fenomenalna bramka dla Obry zawodnika z numerem czternastym, który nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Przykony i po szesnastu minutach pachniało sensacją w Mistrzostwach Wielkopolski, gdyż Obra prowadziła 2-5. Trzecia tercja remisowa i całe spotkanie zakończyło się wygraną Obry 2-5 i byli o krok o zdobycia pierwszego w Historii medalu Mistrzostw Wielkopolski w Unihokeju. W czwartym meczu spotkały się drużyny, które wygrały swoje pierwsze mecze i, które myślały tylko o zdobyciu Złotego Medalu Mistrzostw Wielkopolski, lecz tylko jedna z tych dwóch drużyn mogła cieszyć się ze złotego medalu. Mecz od samego początku bardzo zacięty i bardzo dużo emocji, sędziowie dzisiejszego turnieju mieli w tym meczu bardzo dużo pracy, którzy co po chwile uspokajali zawodników jeden i drugiej drużyny. Pierwsza i druga tercja remisowa i bardzo dużo dobrych, ciekawych akcji zawodników jednej i drugiej drużyny i bardzo dobra postawa obydwu bramkarzy w tym spotkaniu. Trzecia tercja to dalej ostra walka i brutalne zachowanie zawodnika z Poznania, który kopnął lezącego zawodnika z Kębłowa i sędzia, który stał blisko akcji nałożył na zawodnika z Poznana karę meczową. Zawodnicy z Kębłowa wykorzystali sytuacje, gdyż na ławce kar siedział najlepszy zawodnik z Poznania i pięknym strzałem ze środka boiska popisał się Wojtkowiak Rafał i zawodnicy, trener oraz kibice oszaleli z radości i to oni byli już o krok od Złotego Medalu.  Ostatnia kolejka turnieju to dobry mecz drużyny z Przykony, którzy pokonali gospodarzy i złotych Medalistów  z Kębłowa 1-4. Ostatni mecz turnieju to spotkanie Poznania z Obrą i zawodnicy z Poznania walczyli bardzo dzielnie i to oni zwyciężyli 6-2 i to oni zdobyli brązowe medale Mistrzostw Wielkopolski.