Główna Przepisy gry w unihokeja Zmiany w przepisach gry w Unihokeja
Zmiany w przepisach gry w Unihokeja PDF Drukuj Email

Podczas Mistrzostw Świata Kobiet, które odbyły się w dniach 05-12 grudnia w Szwedzkim Vasteras, zostało zorganizowane seminarium dotyczące zmian w przepisach gry w unihokeja.

Nowe przepisy wejdą w życie od nadchodzącego sezonu 2010/2011. Dokonano w nich 43 zmian, 16 w przepisach 27 w interpretacjach. Większość z nich ma charakter kosmetyczny mający na celu ułatwienie zrozumienia przepisów.

Dla przygotowania zawodników i sędziów do nadchodzących zmian, Wydział Sędziowski Polskiego Związku Unihokeja podał najistotniejsze zmiany:

• kij zawodnika (łopatka i rura) muszą być tej samej firmy - kara meczowa 1 stopnia
  • w niektórych przypadkach zdobycie bramki nie musi być potwierdzone rzutem sędziowskim
  • celowe przesunięcie bramki - zawsze 2 min kary
  • przerwanie sytuacji bramkowej - zawsze 2 min kary (nawet jeżeli normalnie przewinienie prowadzi do rzutu wolnego)