Główna Ciekawostki Florbalkowe Wakacje już po raz piąty
Florbalkowe Wakacje już po raz piąty PDF Drukuj Email

W lipcu 2016 roku UKS Błyskawica w Niechanowie zorganizował letni obóz sportowo-rekreacyjny pod nazwą „FLORBALKOWE WAKACJE”. W dwóch 10-dniowych turnusach wakacyjnego obozu sportowo-rekreacyjnego pod nazwą „Florbalkowe Wakacje” uczestniczyła ponad 100 osobowa grupa dzieci i młodzieży pochodząca z całej Polski a także Czech i Norwegii.

Poza zawodniczkami i zawodnikami z Niechanowa w obozie uczestniczyły także dzieci i młodzież z Tychów, Paczkowa, Suchego Lasu, Żytowiecka, Poznania, Kołaczkowa, Zielonki, Trzebini, Przykony, Fjellhamar, Czeskego Cieszyna, Swarzędza, Warszawy, Morąga, Tuplic, Zielonki, Zielonej Góry, Brzeźnicy, Sicienka, Gorzyc Wielkich, Żabiego Rogu, Łęki Małej, Szczytnik, Babimostu, Mikołowa i Płoskini.

 

Obóz został zorganizowany przez UKS Błyskawica w Niechanowie jego celem było umożliwienie aktywnego wypoczynku dzieciom z całej Polski aktywnego wypoczynku i doskonalenie umiejętności gry w unihokeja.  

W czasie obozu odbywały się dwa razy dziennie zajęcia z unihokeja prowadzone przez trenera Reprezentacji Polski seniorów pana Marcina Zmiarowskiego wspomaganego przez Reprezentantów Polski Mateusza Antoniaka zawodnika MUKS Zielonka, Agnieszkę Kozanecką wychowankę niechanowskiej Błyskawicy, Grzegorza Marszała z Olimpii Łochów i Wojciecha Malajkę z FBC Ostrava (poprzednio Fenomen Babimost).

W czasie obozu po raz pierwszy prowadzone były specjalistyczne treningi bramkarskie prowadzone przez reprezentanta Polski, na co dzień grającego w TKKF Pionier Tychy Przemysława Wójcikowskiego.

Turnusy podzielone były według kategorii wiekowej w pierwszym uczestniczyła młodzież w wieku gimnazjalnym i starsza a w drugim dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej. Zajęcia obozowe nie ograniczały się tylko i włącznie do zajęć z unihokeja. W ramach atrakcji obozowych zorganizowano wyjazdy na odkryty kompleks basenowy w Żerkowie w czasie, których uczestnicy mogli wypocząć i zregenerować swoje siły do dalszych treningów.

Równocześnie chciałbym serdecznie podziękować panu Piotrowi Nowakowskiemu Dyrektorowi Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą i pani Iwonie Czeszyk za życzliwość i niesioną pomoc podczas organizacji tego przedsięwzięcia.

Tomasz Wojciechowski

 

Sponsorzy...

 

logoazetx2

logoflorbalki

Wspierają nas...

msit4

 wss2

logopowiatu

UG NiechanowoUG Niechanowo

UM Kostrzyn WlkpGmina Kostrzyn

tense2

Nasi partnerzy

IFFlogo

PZUnihokeja
 

wielkopolska

Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości