Główna Ciekawostki Florbalkowe Wakacje 2015 - podsumowaie
Florbalkowe Wakacje 2015 - podsumowaie PDF Drukuj Email
W lipcu 2015 roku zawodnicy i zawodniczki UKS Błyskawica wypoczywali na dwóch turnusach obozu sportowo-rekreacyjnego „Florbalkowe Wakacje 2015”.

Poza zawodniczkami i zawodnikami z Niechanowa w obozie uczestniczyły także dzieci i młodzież z Tychów, Paczkowa, Suchego Lasu, Kołaczkowa, Przykony, Warszawy, Morąga, Tuplic, Zielonki, Zielonej Góry, Brzeźnicy, Sicienka, Gorzyc Wielkich, Mikołowa i Płoskini.

 Obóz został zorganizowany przez UKS Błyskawica w Niechanowie jego celem było umożliwienie aktywnego wypoczynku dzieciom z całej Polski aktywnego wypoczynku i doskonalenie umiejętności gry w unihokeja.


W czasie obozu odbywały się dwa razy dziennie zajęcia z unihokeja prowadzone przez trenera Reprezentacji Polski seniorów pana Marcina Zmiarowskiego wspomaganego przez Mateusza Antoniaka zawodnika MUKS Zielonka najlepszy prawy napastnik polskiej ekstraligi w sezonie 2014/2015 oraz Agnieszkę Kozanecką wychowankę niechanowskiej Błyskawicy wielokrotną Reprezentantkę Polski, najlepszą zawodniczkę grającą na pozycji lewego obrońcy w polskiej ekstralidze w sezonie 2014/2015

Turnusy podzielone były według kategorii wiekowej w pierwszym uczestniczyła młodzież w wieku gimnazjalnym i starsza a w drugim dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej. Nad bezpieczeństwem dodatkowo czuwali wychowawcy oraz wolontariusze Jakub Kozłowski, Mateusz Miszewski i Krzysztof Krawczyk, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.

Zajęcia obozowe nie ograniczały się tylko i włącznie do zajęć z unihokeja. W ramach atrakcji obozowych zorganizowano wyjazdy na odkryty kompleks basenowy w Żerkowie w czasie, których uczestnicy mogli wypocząć i zregenerować swoje siły do dalszych treningów.

W celu uatrakcyjnienia zajęć i wzbogacenia o nowe twarze postaraliśmy się rozegranie kilku sparingów pomiędzy miejscową drużyną unihokeistów a obozowiczami. Zawodnicy miejscowej drużyny z Klęki mieli także możliwość doskonalić swoje umiejętności gry w unihokeja razem z obozowiczami.


Równocześnie chciałbym serdecznie podziękować panu Posłowi Tadeuszowi Tomaszewskiemu, Wójtowi Gminy Nowe Miasto nad Wartą panu Aleksandrowi Podemskiemu, panu Piotrowi Nowakowskiemu Dyrektorowi Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą i pani Iwonie Czeszyk za życzliwość i niesioną pomoc podczas organizacji tego przedsięwzięcia.


Tomasz Wojciechowski
prezes UKS Błyskawica w Niechanowie

 

Sponsorzy...

 

logoazetx2

logoflorbalki

Wspierają nas...

msit4

 wss2

logopowiatu

UG NiechanowoUG Niechanowo

UM Kostrzyn WlkpGmina Kostrzyn

tense2

Nasi partnerzy

IFFlogo

PZUnihokeja
 

wielkopolska

Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości