Główna Licealiada 2009/2010 Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Unhokeja dziewcząt w ramach "Licealiady" 2009/2010
Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Unhokeja dziewcząt w ramach "Licealiady" 2009/2010 PDF Drukuj Email

W poniedziałek 19 października w hali II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie rozegrane zostały I Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Unihokeja Dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych organizowanych w ramach ?Licealiady? Województwa Wielkopolskiego.

Zawody rozegrane zostały inicjatywy Wielkopolskiego Związku Unihokeja przy ścisłej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie, Szkolnym Związkiem Sportowym ?Wielkopolska? w Poznaniu oraz uprzejmości Dyrektora II L.O. w Gnieźnie 

W rozgrywkach o Mistrzostwo Powiatu Gnieźnieńskiego wystartowało 7 drużyn dziewczęcych. W fazie grupowej rozegrano 6 meczy w wyniku, których do dalszych rozgrywek awansowały 3 drużyny, które rozegrały mecze finałowe systemem ?każdy z każdym?:

  1. ZSP 2 w Gnieźnie ? II L.O. w Gnieźnie 1:4
  2. II L.O. w Gnieźnie ? III L.O. w Gnieźnie 3:0
  3. III L.O w Gnieźnie - ZSP 2 w Gnieźnie 3:1

W przerwie pomiędzy meczami finałowymi rozegrano mecz o 4 miejsce pomiędzy ZSEO w Gnieźnie a I L.O. w Gnieźnie, który zakończył się zwycięstwem ZSEO w Gnieźnie 2:1.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1. II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
2. III Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie
4. Zespół Szkół Ekonomiczno Odzieżowych w Gnieźnie
5. I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
6. Zespół Szkół Liceum w Trzemesznie
7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Goździk Sandra z ZSP 2 w Gnieźnie, która strzeliła 9 bramek a zaraz za nią z 7 strzelonymi bramkami Agnieszka Kozanecka z II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie

Puchary zwycięskim drużynom wręczył wicestarosta powiatu gnieźnieńskiego pan Dariusz Pilak. Korzystając z okazji starosta Pilak wręczył Agnieszce Kozaneckiej i Monice Woźniak uczennicom II L.O. systematycznie trenującym unihokeja pamiątkowe dyplomy przyznanych im wcześniej nagród za wybitne osiągnięcia sportowwe.

alt alt alt alt alt

Jest to pierwsza tego typu impreza w Powiecie Gnieźnieńskim i Wielkopolsce. Celem zawodów jest zorganizowanie systemu szkolnych rozgrywek w unihokeja na poziomie szkół ponadgimnazjalnych. Mamy nadzieję, że wpłynie to na popularyzację unihokeja wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, którzy mieli już kontakt z tą dyscypliną sportu a z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja.

 

Sponsorzy...

 

logoazetx2

logoflorbalki

Wspierają nas...

msit4

 wss2

logopowiatu

UG NiechanowoUG Niechanowo

UM Kostrzyn WlkpGmina Kostrzyn

tense2

Nasi partnerzy

IFFlogo

PZUnihokeja
 

wielkopolska

Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości