Główna Turnieje 2015 I Mistrzostwa Wielkopolski w Unihokeju w kat. Dzieci – Chłopcy pod Patronatem „Echa Turku”
I Mistrzostwa Wielkopolski w Unihokeju w kat. Dzieci – Chłopcy pod Patronatem „Echa Turku” PDF Drukuj Email

W dniu 30 maja 2015r. odbyły się na przykońskiej sali sportowej  I Mistrzostwa Wielkopolski w Unihokeju w kat. Dzieci – Chłopcy. Uczestniczyły w nich 4 drużyny: SP Wrząca Wielka- trener Rafał Wasilewski, SP Brzeźno-trener Zbigniew Biernacki, UKS „Płomyk” Mąkolno- trener Tomasz Zieliński oraz UKS „Zryw” Przykona- trener Roman Kubiak.

 

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” o dość długim jak na tą kategorię czasie gry 3 x 10 min. Mistrzostwa sędziowali : Jan Gorzelańczyk, Arkadiusz Gorzelańczyk oraz Dawid Stołowski. Sędzią stolikowym była Magdalena Woźniak a obsługę techniczną pełniły: Weronika Kubiak oraz Klaudia Szymańska.Mistrzostwa otworzył Inspektor do Spraw Oświaty w Urzędzie Gminy w Przykonie i były Starosta Powiatu Tureckiego Pan Zbigniew Bartosik.

Kolejność spotkań i wyniki meczów:

  1. UKS „Płomyk” Mąkolno 4:7 (1:2,3:4,0:1)    UKS „Zryw” Przykona
  2. SP Brzeźno                4:0 (0:0,0:0,4:0)   SP Wrząca Wielka
  3. UKS „Płomyk” Mąkolno 4:7 (1:4,1:2,2:1)   SP Brzeźno
  4. SP Wrząca Wielka       1:13 (0:4,0:4,1:5)  UKS „Zryw” Przykona
  5. UKS „Płomyk” Mąkolno 10:1 (2:0,5:0,3:1)  SP Wrząca Wielka
  6. SP Brzeźno                1:1 (1:0,0:0,0:1)    UKS „Zryw” Przykona

Klasyfikacja końcowa I Mistrzostw Wielkopolski :

SP Brzeźno

UKS „Płomyk” Mąkolno

SP Przykona

SP Wrząca Wielka

Punkty

Bramki

Miejsce

SP Brzeźno

7:4

1:1

4:0

5

12:5

II

UKS „Płomyk” Mąkolno

4:7

4:7

10:1

2

18:15

III

UKS „Zryw”   Przykona

1:1

7:4

13:1

5

21:6

I

SP Wrząca Wielka

0:4

1:10

1:13

0

2:27

IV

 

Mistrzostwa przebiegały w miłej atmosferze, której towarzyszyło mnóstwo dobrej zabawy.  Już pierwsze spotkania pokazały, że będą stały na wysokim poziomie sportowym. Mecze były zacięte ale prowadzone w bardzo wesołej atmosferze oraz duchu fair play.

Z rywalami z Mąkolna i z Wrzącej Wielkiej zespól z Przykony posiadał przewagę gdzie udokumentował to zdobytymi bramkami. Po raz drugi w tym roku zespół „Zrywu” stoczył wyrównany pojedynek z drużyną z Brzeźna , który zakończył się remisem a wyrównującą bramkę zdobył Mateusz Jarek po dokładnej asyście Kamila Gorzelańczyka. Zdecydował on o I miejscu w Mistrzostwach. Zespół z Przykony zdobył tytuł Mistrzowski i złote medale lepszą różnicą bramek.

Złotą drużynę reprezentowali : Kamil Gorzelańczyk –kapitan, Igor Arent oraz Kacper Zawada- bramkarze, Mateusz Jarek, Konrad Skowron, Michał Dziamara, Błażej Potasiński, Mateusz Miśko, Patryk i Filip Banasiakowie oraz Łukasz Sołdyński

Mistrzostwa te miały wyjątkową oprawę a to dlatego, że w bieżącym roku obchodzimy XX-lecie powstania Polskiego Związku Unihokeja oraz XIX lat powstania Uczniowskiego klubu Sportowego „Zryw”. UKS „Zryw” zwrócił się w związku z tym do Polskiego Związku Unihokeja o Uhonorowanie instytucji i działaczy z terenu gminy Przykona, wspierających działania klubu na arenie województwa i kraju w unihokeju, gdzie ta dyscyplina jest obecnie przodującą w klubie. Polski Związek przychylił się i pamiątkowe medale otrzymali: na ręce Pana Z. Bartosika –Urząd Gminy Przykona, Prezes UKS „Zryw” Pan Łukasz Trzepacz oraz bardzo aktywny członek klubu Pan Rafał Łukasik. (Nie przybył zaproszony Dyrektor Zespołu Szkół w Przykonie Pan Zdzisław Nowak)

Został wybrany : MVP Mistrzostw czyli Najlepszy Zawodnik i został nim: Michał Dziamara   z Przykony oraz

ALL STARS Mistrzostw: obrońcy: Kamil   Gorzelańczyk z Przykony oraz Igor Czarczyński z Brzeźna, atakujący: Kamil Hałas z Brzeźna oraz Jakub Kowalski z Mąkolna oraz bramkarz : Dawid Michalak z Wrzącej Wielkiej.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju został uczeń klasy drugiej: ŁUKASZ SOŁDYŃSKI z Przykony

Najlepsze 3 zespoły otrzymały medale. A wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy. Każdy uczestnik otrzymał nagrody rzeczowe.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Sponsorów którzy ufundowali nagrody : Termy Uniejów, SZS „Wielkopolska”, Gmina Przykona i UKS „Zryw” oraz inni sponsorzy (firmy farmaceutyczne).

Tekst + foto Roman Kubiak

 

Sponsorzy...

 

logoazetx2

logoflorbalki

Wspierają nas...

msit4

  wss2

logopowiatu

UG NiechanowoUG Niechanowo

UM Kostrzyn WlkpGmina Kostrzyn

tense2

Nasi partnerzy

IFFlogo

PZUnihokeja
 

wielkopolska

Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 503 gości