Główna Gimnazjada 2014/2015 Finał Mistrzostw Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych w kategorii chłopców
Finał Mistrzostw Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych w kategorii chłopców PDF Drukuj Email

alt

W dniach 24 i 25 kwietnia 2015 w hali Zespołu Szkół nr 1w Swarzędzu  rozegrany został Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Unihokeja w kategorii chłopców szkół gimnazjalnych.

8. Gospodarz – Gimnazjum w Gułtowach

O godz. 9.30 odbyła się odprawa techniczna kierowników drużyn. W zawodach wzięło udział 8 zespołów reprezentujących swoje rejony, które w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy.

W grupie A zagrały zespoły z gimnazjów w Kaczorach, Koninie, Baranowie i Gułtowach, natomiast w grupie B drużyny z Poznania 29, Siedlca, Mroczenia i Kotlina.

O godz. 9.45 uroczystego otwarcia zawodów dokonał wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu p. Roman Pawłowski oraz prezes SZS Wielkopolska p. Zdzisław Urbańczyk .

Od godz. 10.00 do 17.55 odbyły się mecze fazy grupowej.

II

Po ostatnim meczu w grupie B zawodnik Jakub Tomaszewski z drużyny Poznań 29 został ukarany czerwoną kartką za niesportowe zachowanie w stosunku do sędziów. Po turnieju opiekun zespołu z Poznania 29 zadecydował o niewzięciu udziału w zawodach dnia 25.04.2015r.

Decyzją prezesa SZS „Wielkopolska” zespół ten został zdegradowany na ostatnie miejsce w turnieju za niestawienie się na zawody bez usprawiedliwionej przyczyny.

IV A - IV B

Gim. Gułtowy – Gim. Mroczeń 5 : 0 (walkower)

Mecz o V miejsce

III A - III B

Gim. Baranowo – Gim. 29 Poznań 5 : 0 (walkower)

VIII miejsce Gimnazjum 29 Poznań

Wszystkie uczestniczące zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, zespoły z miejscami I-IV grawertony, a miejsca I-III udekorowano medalami. Wyłoniono najlepszą „6” turnieju, która otrzymała drobne upominki ufundowane przez Gminę Kostrzyn. Uroczystego zamknięcia zawodów dokonał prezes SZS „Wielkopolska” p. Zdzisław Urbańczyk oraz zaproszeni goście burmistrz Gminy Kostrzyn p. Szymon Matysek oraz wiceburmistrz Gminy Kostrzyn p. Waldemar Biskupski.