Główna Licealiada 2014/2015 Finał Rejonu Poznań Teren Wschód SPG w Unihokeja Chłopców
Finał Rejonu Poznań Teren Wschód SPG w Unihokeja Chłopców PDF Drukuj Email

18 marca 2015 raku w hali sportowej  II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie w ramach XVI Licealiady odbyły się Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Wschód SPG  w Unihokeja Chłopców. Organizatorem turnieju był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” w Poznaniu we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, Starostwem Powiatowym w Gnieźnie i Wielkopolskim Związkiem Unihokeja w Poznaniu.

W rozgrywkach uczestniczyło 5 zespołów reprezentujących powiaty gnieźnieński i jarociński: II LO  Gniezno, III LO Gniezno, ZSP 3 Gniezno, ZSO Jarocin, ZSP nr2 Jarocin. Po rozlosowaniu kolejności spotkań, mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” w czasie gry 2x8min.


O kolejności końcowej decydowały:
- większa liczba zdobytych pkt.
- wynik bezpośredniego spotkania, w turnieju mała tabela
- lepsza różnica bramek,
- większa liczba zdobytych bramek,
- rzuty karne między zainteresowanymi zespołami.

    Zespół II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie prowadzony przez nauczyciela WF mgr Krzysztofa Kamińskiego wygrał wszystkie mecze i jako reprezentant Rejonu Poznań Teren Wschód uzyskał prawo udziału w Finale Wojewódzkim Licealiady, który odbędzie się w dniach 27-28 marca 2015 roku w Swarzędzu.

    Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy ze SZS „Wielkopolska”. Dodatkowo trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary i pamiątkowe medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, które wręczył Wiceprezes Wielkopolskiego Związku Unihokeja w Poznaniu Pan Tomasz Wojciechowski.

II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki z Gniezna reprezentowali:
Ciemnoczołowski Patryk, Adamski Maciej, Adamski Filip, Kurowski Jacek, Dopieralski Alan, Durmowicz Dominik, Pawlik Wojciech, Mirek Michał, Subocz Tomasz, Grzeszczak Michał, Janas Kamil, Pluta Dominik.
Opiekunem był: mgr Krzysztof Kamiński

III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego z Gniezna reprezentowali:
Jakub Kozłowski, Krystian Menes, Błażej Rzymyszkiewicz, Jakub Deniz, Marcin Wojciechowski, Mateusz Przepiórka, Mateusz Jaskulski, Mateusz Sypniewski, Mateusz Substyk, Adam Wankowski, Eryk Charliński, Szymon Roszak.
Opiekunem był: mgr Jarosław Bleja

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Gniezna reprezentowali:
Sławomir Nawrocki, Maciej Meller, Damian Wojciechowski, Barys Kołodziejski, Michał Piechowiak, Mateusz Jagodziński, Marek Zamiatała, Arek Kotula
Opiekunem była: mgr Agnieszka Krzywdzińska

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki z Jarocina reprezentowali:
Udzik Szymon, Siemankowicz Dominik, Gierczyk Maciej, Jańczak Adrian, Sapritonow Piotr, Siudziak Mariusz, Nowak Adam, Matuszak Piotr, Rodoszewski Marcin.
Opiekunem była: mgr Anna Wybuda

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Jarocina reprezentowali:
Zurek Marcin, Kułtan Dawid, Staszak Miłosz, Woźniak Dawid, Pluta Igor, Wałęsiak Bartosz, Jarmuż Marcin, Mankiewicz Szymon, Wyrwas Maciej, Józefiak Błażej, Kujawa Maciej.

Kolejność i wyniki spotkań:

II LO Gniezno - 8:2 - ZSP 2 Jarocin
III LO Gniezno - 2:0 - ZSP 3 Gniezno
ZSP 2 Jarocin - 1:6 - ZSO Jarocin
ZSP 3 Gniezno - 3:5 - II LO Gniezno
ZSO Jarocin - 1:3 - III LO Gniezno
ZSP 3 Gniezno 3:2 - ZSP 2 Jarocin
II LO Gniezno - 6:0 - ZSO Jarocin
ZSP 2 Jarocin - 0:11 - III LO Gniezno
ZSO Jarocin - 1:4 - ZSP 3 Gniezno
III LO Gniezno - 2:3 - II LO Gniezno

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1 miejsce: II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki z Gniezna
2 miejsce: III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego z Gniezna
3 miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Gniezna
4 miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki z Jarocina
5 miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Jarocina

Krzysztof Kamiński
foto: Wiktoria Kulecka

 

 

Sponsorzy...

 

logoazetx2

logoflorbalki

Wspierają nas...

msit4

 wss2

logopowiatu

UG NiechanowoUG Niechanowo

UM Kostrzyn WlkpGmina Kostrzyn

tense2

Nasi partnerzy

IFFlogo

PZUnihokeja
 

wielkopolska

Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości