Kategoria: Wielkopolska Liga Unihokeja 2019/2020

Więcej Komunikat

Komunikat

Działając zgodnie z komunikatem Polskiego Związku Unihokeja (http://www.polskiunihokej.pl/zarzad-pzunihokeja/wiadomosci/wiadomosci-2019-2020/wszystkie-rozgrywki-odwolane-do-30-marca-wlacznie), również i Wielkopolski Związek Unihokeja zawiesza wszystkie zawody zaplanowane w Kalendarzu rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Unihokeja do dnia 30.03.2020 r. we wszystkich kategoriach wiekowych.

Dokończenie rozgrywek wg nowych terminów, podanych w  zaktualizowanym Kalendarzu rozgrywek będzie możliwe w zależności od rozwoju sytuacji z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. O podejmowanych decyzjach Wielkopolski Związek Unihokeja będzie informował na bieżąco.

                                                       Prezes Wielkopolskiego Związku Unihokeja

                                                                           Krzysztof Zawadzki

Więcej o: Turniej Finałowy WLU 2019/2020 w kategorii juniorek młodszych

Turniej Finałowy WLU 2019/2020 w kategorii juniorek młodszych

W dniu 8 marca  w hali sportowej przy ZSP w Kębłowie odbył się Turniej Finałowy WLU 2019/2020 w kategorii  juniorek młodszych.

W turnieju wzięły udział zwycięskie drużyny z turniejów półfinałowych:

– GKS Kasztelania Brudzew

– UKS Salezjanie Poznań

– UKS Junior Kębłowo

– UKS Refleks Gorzyce Wielkie

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym  a zawody poprowadzili jako sędziowie Paulina Przybyła, Klaudia Herzog i Miłosz Baer

Wyniki meczów:

UKS Salezjanie Poznań – UKS Junior Kębłowo  5-4 (1:1,3:0,1:3)

Bramki Salezjanie (Wawrzyniak 2, Bożek 2, Rudnicka 1)

Bramki Junior (Kalisz 2, Kaczmarek 1, Opaska 1)

GKS Kasztelania Brudzew  – UKS Refleks Gorzyce Wielkie  6-3 ( 2:1,2:2,2:0)

Bramki Kasztelania ( Kokoszka 2, Malesza 2, Szymaniak 1, Idziak 1)

Bramki Refleks  (Kukuła2, Wolniaszczyk 1)

UKS Refleks Gorzyce Wielkie – UKS Salezjanie Poznań   3-5 ( 2-1, 0:1, 0-3)

Bramki Salezjanie  (Wawrzyniak 2, Rudnioka 1, Pawłowska 1, Bartkowiak 1)

Bramki Refleks ( Wolniaszczyk 2, Kuświk 1)

UKS Junior Kębłowo – GKS Kasztelania Brudzew  3-5 ( 1-1,0-1,2-3)

Bramki Kasztelania ( Szymaniak 3, Kokoszka 1, Malesza 1,)

Bramki Junior ( Kaczmarek 1, Maszner 1, Kalisz 1)

UKS Junior Kębłowo – UKS Refleks Gorzyce Wielkie 5-8 ( 3-4, 1-1, 1-3)

Bramki Refleks ( Kuświk 5, Wolniaszczyk 2, kukuła 1)

Bramki Junior ( Kaczmarek 5)

GKS Kasztelania Brudzew – UKS Salezjanie Poznań 3-3 ( 2-1, 1-0, 0-2)

Bramki Kasztelania( Szymaniak 1, Wróblewska 1, Kokoszko 1)

Bramki Salezjanie ( Rudnicka 1, Winter 1, Pawłowska 1)

Tabela końcowa turnieju finałowego o Mistrzostwo Wielkopolski w Unihokeju w kat. juniorek młodszych:

1 GKS Kasztelania Brudzew        7 pkt  14 – 9

2 UKS Salezjanie Poznań            7 pkt   13 – 10

3 UKS Refleks Gorzyce Wielkie    3 pkt  14 – 16

4 UKS Junior Kębłowo                0  pkt  12 – 18

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary a z miejsc I-III otrzymały medale.

Indywidualne wyróżnienia otrzymały:

Kasztelania                        Idziak Aleksandra

Salezjanie                          Wawrzyniak Zofia

Refleks                               Kukuła Wiktoria

Junior                                 Kaczmarek Milena

Klasyfikacja kanadyjska:

NazwiskoImięklubPunkty (b+a)BramkiAsystyKary
KuświkZofiaRefleks9630
KaczmarekMilenaJunior8712
WawrzyniakZofiaSalezjanie7430
KukułaWiktoriaRefleks7340
SzymaniakMartynaKasztelania5500
MaleszaEsteraKasztelanie5322
KaliszNadiaJunior5320
KokoszkoPatrycjaKasztelania4400
RudnickaZofiaSalezjanie4310
WolniaszczykWiktoriaRefleks4310
PawłowskaNikolaSalezjanie4220
BożekNataliaSalezjanie4220
IdziakAleksandraKasztelania3122
GęziakKarinaKasztelania3030
BartkowiakZuzannaSalezjanie2110
MagochDagmaraRefleks2020
OpaskaMilenaJunior1100
MasznerJuliaJunior1100
WinterMalgorzataSalezjanie1100
WróblewskaWeronikaKasztelania1100
WaszkowiakKajaJunior1010
MajchrzakWeronikaKasztelania1010
NarowskaJuliaSalezjanie1010
KotlarskaKarolinaJunior1010
Więcej o: I Turniej Eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja florbalki.pl 2019/2020 w kategorii – junior starszy

I Turniej Eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja florbalki.pl 2019/2020 w kategorii – junior starszy

W dniu 29 lutego 2020 r. w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kołaczkowie rozegrany został I Turniej Eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi  Unihokeja florbalki.pl 2019/2020 w kategorii – junior starszy.

Organizatorem zawodów był UKS Kołaczkowo. Turniej został rozegrany systemem ,, każdy z każdym ‘’,  3x 15 min ( po 2 min. przerwy pomiędzy tercjami),  kolejność rozgrywania meczów wg regulaminu WZU.

W zawodach wzięły udział  3 drużyny:

  1. UKS Junior Kłębowo
  2. UKS Kołaczkowo
  3. UKS Błyskawica Niechanowo

Wyniki rozegranych meczów przedstawiają się następująco :

  1. UKS Kołaczkowo  – UKS Błyskawica Niechanowo 8:3  (1:2, 3:0, 4:1)
  2. UKS Junior Kłębowo – UKS Kołaczkowo 4:6 ( 1:2, 1:2, 2:2)
  3. UKS  Błyskawica Niechanowo – UKS  Junior Kębłowo 15:9 (3:4, 7:1, 5:4)

Klasyfikacja I turnieju :

  1. UKS Kołaczkowo                 6 pkt.  14 : 7
  2. UKS Błyskawica Niechanowo  3 pkt. 18 : 17
  3. UKS  Junior Kębłowo             0 pkt. 13 : 21

Najlepsi zawodnicy I turnieju ( punktacja kanadyjska):

Lp.Imię i nazwiskoBramkiAsystyPkt.Klub
1.Krystian Makuch7310UKS Kołaczkowo
2.Oskar Wojciechowski639UKS Junior Kębłowo
3.Stefan Gadziński718UKS Błyskawica Niechanowo
4.Patryk Makuch437UKS Kołaczkowo
5.Patryk Kozłowski426UKS Junior Kębłowo
6.Piotr Andrzejewski426UKS Błyskawica Niechanowo
7.Jakub Marciniak325UKS Błyskawica Niechanowo
8.Michał Kominkiewicz314 UKS Kołaczkowo
9.Michał Zuber134UKS Błyskawica Niechanowo
10.Miłosz Baer213UKS Junior Kębłowo
11.Jakub Zuber112UKS Błyskawica Niechanowo
12.Miłosz Marciniak112UKS Błyskawica Niechanowo
13.Piotr Romek112UKS Junior Kębłowo
14.Jakub Kaczmarek022 UKS Kołaczkowo
15.Kamil Komasa022UKS Junior Kębłowo
16.Jan Kardasz101UKS Błyskawica Niechanowo
17.Bartosz Podleski011 UKS Kołaczkowo
Więcej o: Komunikat końcowy półfinału A Wielkopolskiej Ligi Unihokeja 2019/2020 juniorek młodszych

Komunikat końcowy półfinału A Wielkopolskiej Ligi Unihokeja 2019/2020 juniorek młodszych

W dniu 23 lutego 2020 rozegrany został w Gminnej Hali Sportowej w Brudzewie półfinał A Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w sezonie 2019/2020 w kategorii juniorek młodszych.   

Organizatorem zawodów był GKS Kasztelania Brudzew. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, w tercjach 3×15 min.

W turnieju uczestniczyły zespoły:

1.UKS Jastrzębie Żytowiecko

2.GKS Kasztelania Brudzew

3.UKS Junior Kębłowo

Wyniki meczów:

  1. UKS Jastrzębie Żytowiecko  0 – 7 GKS Kasztelania Brudzew    (0-2,0-1,0-7)

Najlepsze zawodniczki meczu: Zuzia Ciesielska, Zuzia Dudziak- Żytowiecko i Weronika Majchrzak, Martyna Szymaniak – Brudzew.

  1. GKS Kasztelania Brudzew  7 – 3 UKS Junior Kębłowo (2-0,3-1,2-2)

Najlepsze zawodniczki meczu: Milena Kaczmarek, Milena Opaska – Kębłowo i Gabriela Michalak, Aleksandra Idziak – Brudzew

  1. UKS Junior Kębłowo   11 – 4 UKS Jastrzębie Żytowiecko (5-2,2-1,4-1)

Najlepsze zawodniczki meczu: Wiktoria Antkowiak, Martyna Kochanek – Żytowiecko i Natalia Nawracała, Nadia Kalisz – Kębłowo

Klasyfikacja Końcowa :

  1. GKS Kasztelania Brudzew     6 pkt. (14-3)
  2. UKS Junior Kębłowo              3 pkt. (14-11)
  3. UKS Jastrzębie Żytowiecko        0 pkt. (4-18)

Do finału WLU awansowały dwa pierwsze zespoły, a najlepsze zawodniczki poszczególnych spotkań  wyróżniono statuetkami sportowymi, a zespoły dyplomami.

Opr. Jacek Włodarczyk

Więcej o: Półfinał B WLU 2019/2020 w kategorii juniorek młodszych.

Półfinał B WLU 2019/2020 w kategorii juniorek młodszych.

W dniu 23 lutego  2020 rozegrano w Gorzycach Wielkich półfinał B Wielkopolskiej Ligi Unihokeja 2019/2020 w kategorii juniorek młodszych.

W turnieju uczestniczyły zespoły:

1.UKS Refleks Gorzyce Wielkie

2.UKS Salezjanie Poznań

3.UKS Radzevia Radzewo

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, w tercjach 3×15 min.

Wyniki meczów:

1. UKS Salezjanie Poznań 5 – 3 UKS Radzevia Radzewo    (1-1,1-2,3-0)

2. UKS Radzevia Radzewo 4 – 6 UKS Refleks Gorzyce Wielkie(1-3,3-2,0-1)

3. UKS Refleks Gorzyce Wielkie   6 – 7  UKS Salezjanie Poznań (2-2,1-2,3-3)

Wyniki końcowe rywalizacji:

  1. UKS Salezjanie Poznań            6 pkt.(12-9)
  2. UKS Refleks Gorzyce Wielkie   3 pkt. (12-11)
  3. UKS Radzevia Radzewo               0 pkt. (7-11)

Do finału WLU awansowały dwa pierwsze zespoły, a najlepsze zawodniczki poszczególnych spotkań  wyróżniono drobnymi upominkami, a zespoły dyplomami.

Opr.BS

Więcej o: Komunikat końcowy – II turniej eliminacyjny juniorek młodszych gr A WLU 2019/2020

Komunikat końcowy – II turniej eliminacyjny juniorek młodszych gr A WLU 2019/2020

Komunikat końcowy – II turniej eliminacyjny juniorek młodszych gr A WLU 2019/2020

16 lutego  w hali sportowej przy ZSP w Kębłowie odbył się drugi turniej eliminacyjny juniorek młodszych. W turnieju wzięły udział:

– UKS Jastrzębie Żytowiecko

– UKS Salezjanie Poznań

– UKS Junior Kębłowo

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym  a zawody poprowadziła sędzina Paulina Przybyła. Do turnieju nie przystąpiła zgłoszona drużyna UKS Spartakus Sicienko

Wyniki meczów:

UKS Junior Kębłowo – UKS Jastrzębie Żytowiecko       4-5 ( 1:2, 1:0, 2:3)

Bramki Jastrzębie ( Skiba – 2, Dębicka R- 2, Antkowiak -1)

Bramki Junior ( Maszner – 2, Kaczmarek 2, Kalisz 1)

UKS Salezjanie Poznań – UKS Junior Kębłowo              8-4 ( 2:1, 4:0, 2:3)

Bramki Salezjanie ( Wawrzyniak 3, Pawłowska 3, Abai 1, OG-1)

Bramki Junior  ( Kaczmarek 3, Kalisz 1)

UKS Jastrzębie Żytowiecko – UKS Salezjanie Poznań     8-2 ( 1:1,4:0,3:1)

Bramki Jastrzębie (Dębicka R 3, Dębicka N 2, Skiba 1, Kochanek 1, Karólak 1)

Bramki Salezjanie ( Bożek 1, Pawłowska 1)

Tabela końcowa:

1 UKS Jastrzębie Żytowiecko      2             6             12 – 6

2 UKS Salezjanie Poznań                 2             3            10 – 12

3 UKS Junior Kębłowo                     2             0             8 – 12

Tabela po II turniejach eliminacyjnych

1 UKS Jastrzębie Żytowiecko      4             12          27 – 9

2 UKS Salezjanie Poznań                 4             6             21 – 17

3 UKS Junior Kębłowo                    4             0             11 – 27

Więcej o: II Turniej Eliminacyjny WLU florbalki.pl 2019/2020 w kat. juniorów młodszych

II Turniej Eliminacyjny WLU florbalki.pl 2019/2020 w kat. juniorów młodszych

W dniu 16 lutego 2020 r. w sali sportowej przy SP w Gułtowach rozegrano II Turniej Eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja florbalki.pl w kat. juniorów młodszych.

W zawodach uczestniczyły z wynikami z I turnieju:

  1. UKS Błyskawica Niechanowo – 12 pkt  (br. 35 : 2)
  2. UKS Kołaczkowo   –  9 pkt  (br. 21 : 13) 
  3. UKS Victoria Gułtowy –  6 pkt  (br. 15 : 16)
  4. UKS Refleks Gorzyce Wielkie – 3 pkt   (br.  7 : 27)

Na zawody ponownie nie dotarł UKS Zryw Przykona. Wyniki meczów poszczególnych drużyn z UKS Zryw Przykona zostały zweryfikowane jako walkowery.

Wyniki poszczególnych meczów:

  1. UKS Kołaczkowo – UKS Victoria Gułtowy                                2 : 1
  2. UKS Kołaczkowo – UKS Zryw Przykona                                  5 : 0   (w.)
  3. UKS Refleks Gorzyce Wielkie – UKS Błyskawica Niechanowo     0 : 12          
  4. UKS Victoria Gułtowy – UKS Zryw Przykona                            5 : 0  (w.)
  5. UKS Kołaczkowo – UKS Refleks Gorzyce Wielkie                      8 : 0
  6. UKS Błyskawica Niechanowo – UKS Victoria Gułtowy               11 : 0
  7. UKS Błyskawica Niechanowo – UKS Zryw Przykona                 5 : 0  (w.)
  8. UKS Victoria Gułtowy – UKS Refleks Gorzyce Wielkie              10 : 0
  9. UKS Refleks Gorzyce Wielkie – UKS Zryw Przykona                 5 : 0   (w.)
  10. UKS Błyskawica Niechanowo – UKS Kołaczkowo                     9 : 4

Klasyfikacja po II turnieju:

  1. UKS Błyskawica Niechanowo   – 24 pkt.
  2. UKS Kołaczkowo                    –18 pkt. 
  3. UKS Victoria Gułtowy              –12 pkt.
  4. UKS Refleks Gorzyce Wielkie    – 6 pkt.
  5. UKS Zryw Przykona                 –  0 pkt.

        Do finału Wielkopolskiej Ligi Unihokeja florbalki.pl, który zostanie rozegrany 21 lub 22 marca br.  awansowały 4 pierwsze zespoły.

                                                                                                       Krzysztof Zawadzki

Więcej I turniej eliminacyjny WLU w kat młodzik gr A

I turniej eliminacyjny WLU w kat młodzik gr A

Przedstawiamy komunikat końcowy z I turnieju eliminacyjnego Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii młodzik grupa A, który odbył się 19.01.2020r. w Babimoście. Sędzią głównym zawodów był p. Jakub Łyskawa.

Wyniki meczów:

  1. UKS CHYNÓW – UKS FENOMEN                   8:4
  2. UKS FLOORBALL – UKS CHROBRY                0:6
  3. UKS CHYNÓW – UKS FLOORBALL                10:2
  4. UKS CHROBRY – UKS FENOMEN                  5:1
  5. UKS FENOMEN – UKS FLOORBALL               3:2
  6. UKS CHROBRY – UKS CHYNÓW                   3:4

Tabela końcowa turnieju:

  1. UKS Chynów Z. Góra           9pkt       22:9
  2. UKS Chrobry Brójce             6pkt      14:5
  3. UKS Fenomen Babimost       3pkt       8:15
  4. UKS Floorball Gorzów Wlkp.  0pkt       4:19

Komunikat sporządził – Marek Przygocki

Więcej o: II Turniej Eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja 2019/2020 w kategorii młodzik gr. C

II Turniej Eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja 2019/2020 w kategorii młodzik gr. C

 II Turniej Eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja 2019/2020 w kategorii młodzik gr. C rozegrany został dnia 19.01.2020 w hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Kębłowie  ul. Stradyńska 15a.

Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym, 3 x 10 min. przerwa 3 min.

W turnieju wystąpiły drużyny:

  1. UKS Junior Kębłowo
  2. UKS Absolwent Siedlec
  3. UKS Jastrzębie Żytowiecko
  4. UKS Salezjanie Poznań

Wyniki poszczególnych meczy:

  1. UKS Absolwent Siedlec – UKS Jastrzębie Żytowiecko 3:2 (1:1,2:1,0:0)

Bramki zdobyli:

UKS Absolwent Siedlec: Karol Ceglarek  2 br., Stanisław Maszner 1br.

UKS Jastrzębie Żytowiecko: Szymon Dudziak 2 br.

Najlepsi zawodnicy meczu: Karol Ceglarek- Absolwent i Mateusz Andrzejewski -Jastrzębie.

  1. UKS Salezjanie Poznań – UKS Junior Kębłowo3:2 (3:2,1:0,0:0)

Bramki zdobyli:

UKS Salezjanie Poznań: Franciszek Żurawski2br., Leonard Bąk 1 br.

UKS Junior Kębłowo:Paweł Wieczorek 1 br., Aleksander Wróblewicz 1 br.

Najlepsi zawodnicy meczu: Franciszek Żurawski – Salezjanie i Bartłomiej Białek – Junior.

  1. UKS Absolwent Siedlec – UKS Salezjanie Poznań1:2 (0:0,1:1,0:1)

Bramki zdobyli:

UKS Absolwent Siedlec:Wojciech Kotkowiak 1 br.

UKS Salezjanie Poznań: Piotr Kledzik 2br.

Najlepsi zawodnicy meczu: Oskar Matysik – Absolwent i Piotr Kledzik – Salezjanie.

        4.UKS Junior Kębłowo – UKS Jastrzębie Żytowiecko3:3 (1:2,1:1,1:0)

Bramki zdobyli:

UKS Junior Kębłowo:Paweł Wieczorek 1 br. Tobiasz Wilk 1 br., Mateusz Wolnik 1br.

UKS Jastrzębie Żytowiecko: Alan Ptak 2br., Szymon Dudziak 1br.

Najlepsi zawodnicy meczu: Alan Ptak – Jastrzębie i Mateusz Wolnik- Junior   

  1. UKS Jastrzębie Żytowiecko – UKS Salezjanie Poznań2:2 (2:1,0:0,0:1)

Bramki zdobyli:

UKS Jastrzębie Żytowiecko: Szymon Dudziak 2br,

UKS Salezjanie Poznań: Piotr Stefański 1 br. Adam Bożek 1 br.

Najlepsi zawodnicy meczu: Nikodem Katarzyński – Jastrzębie i Adam Bożek – Salezjanie.                                                               

  1. UKS Junior Kębłowo – UKS Absolwent Siedlec3:3( 0:1,1:1,2:1)

Bramki zdobyli :                                                                               

UKS Junior Kębłowo: Bartłomiej Białek 1br., Konrad Knobel1 br., Dawid Stermula 1br. 

UKS Absolwent Siedlec: Wojciech Kotkowiak 1br., Nikodem Woźny 1br., Jakub Zalisz 1br.

Najlepsi zawodnicy meczu: Paweł Wieczorek – Junior i Maciej Lehman – Absolwent.

Tabela po II turnieju gr. C

  1. UKS Salezjanie Poznań         7 pkt.             Bramki 7:5
  2. UKS Absolwent Siedlec         4 pkt.             Bramki 7:7
  3. UKS Junior Kębłowo             2 pkt.             Bramki 8:9
  4. UKS Jastrzębie Żytowiecko    2 pkt.             Bramki 7:8

Tabela końcowa po dwóchturniejach eliminacyjnych gr. C

  1. UKS Junior Kębłowo              11 pkt.           Bramki            20:14
  2. UKS Absolwent Siedlec          10 pkt.           Bramki            16:12
  3. UKS Salezjanie Poznań           8 pkt.            Bramki            13:20
  4. UKS Jastrzębie Żytowiecko      3 pkt.            Bramki            14:18

Awans do finału WLU uzyskały drużyny UKS Junior Kębłowo oraz  UKS Absolwent Siedlec. Gratulujemy.
                                                                                                                                                                 

Sławomir Kotlarski   

Więcej o: II turniej eliminacyjny grupy B w kat. młodzików WLU 2019/2020

II turniej eliminacyjny grupy B w kat. młodzików WLU 2019/2020

W dniu 18.01.2020 r. na sali sportowej przy SP w Gułtowach, odbył się II turniej eliminacyjny grupy B w kat. młodzików w ramach Wielkopolskiej Ligi Unihokeja floorbalki.pl.

Cztery startujące zespoły walczyły o pierwsze 2 miejsca premiujące awansem do finału WLU.

Zespoły uczestniczące w zawodach wraz z pkt i bramkami z I turnieju eliminacyjnego:

  1. UKS Kołaczkowo 9 pkt   20 : 5
  2. UKS Zryw Przykona 6 pkt      8 : 6
  3. UKS Kopla Paczkowo 3 pkt     6 : 14
  4. UKS Victoria Gułtowy 0 pkt     4 : 13

Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco:

  1. UKS Zryw Przykona – UKS Kopla Paczkowo   4 : 3
  2. UKS Victoria Gułtowy – UKS Kołaczkowo       0 : 3
  3. UKS Zryw Przykona – UKS Victoria Gułtowy   7 : 0
  4. UKS Kołaczkowo – UKS Kopla Paczkowo        5 : 0
  5. UKS Kopla Paczkowo – UKS Victoria Gułtowy 8 : 2
  6. UKS Kołaczkowo – UKS Zryw Przykona         7 : 2

Klasyfikacja po tym turnieju jak i ostateczna po 2 turniejach eliminacyjnych:

  1. UKS Kołaczkowo        18 pkt  br. 35 : 7
  2. UKS Zryw Przykona   12 pkt br. 21 : 16
  3. UKS Kopla Paczkowo      6 pkt br. 11 : 25
  4. UKS Victoria Gułtowy     0 pkt br.   6 : 31

Awans do finału WLU uzyskały UKS Kołaczkowo i UKS Zryw Przykona.

Gratulujemy wszystkim drużynom za sportową walkę fair-play

Krzysztof Zawadzki