Kategoria: Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2014/2015

Więcej o: XXII Międzynarodowy Festiwal Unihokeja w Elblągu

XXII Międzynarodowy Festiwal Unihokeja w Elblągu

Przedstawiamy podsumowanie XXII Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku” rozegranego w Elblągu 13 i 14 czewca 2015 roku.

Festiwal jest jednocześnie Finałem Ogólnopolskich Igrzysk Młodziezy Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady w Unihokeja. W festiwalu uczesniczyło łącznie 68 drużyn w tym 7 z terenu Wielkopolski. Przedstawiamy fragment oficjalnego komunikatu końcowego nadesłanego przez organizatora zawodów.

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

 Kategoria Dziewczęta

1m. SP Łęki Szlacheckie                                           woj. łódzkie

2m. SP Małe Walichnowy                                        woj. pomorskie

3m. SP Nr 1 Trzebiatów                                           woj. zachodniopomorskie

4m. SP Orzysz                                                          woj. warmińsko-mazurskie

5m. SP Żabi Róg                                                       woj. warmińsko-mazurskie

6m. SP Nr 3 Trzebinia                                               woj. małopolskie

7m. SP Kębłowo                                                      woj. wielkopolskie

8m.SP Sidzina                                                           woj. opolskie

9m. SP Kotlin                                                           woj. wielkopolskie

10m. SP w Kupiskach                                                woj. podlaskie

11m. SP Brzeżnica                                                     woj. podkarpackie

12m. SP w Kosieczynie                                              woj. lubuskie

13m. SP Żurawica                                                     woj. podkarpackie

Najlepsza strzelczyni – Oliwia Aranowska  4 bramki SP Nowe Walichnowy

Najlepsza zawodniczka– Magdalena  Kaczanowska – SP Trzebiatów

Najlepsza  bramkarka- Kinga Banaszczyk –  SP Łęki Szlacheckie

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej,

Kategoria Chłopcy

1m. Szkoła Podstawowa Nr 48 Gdynia                  woj. pomorskie

2m. Szkoła Podstawowa Gardeja                          woj. pomorskie

3m. Szkoła Podstawowa Nr 4 Sanok                      woj. podkarpackie

4m. Szkoła Podstawowa Żabi Róg                         woj.warmińsko-mazurskie

5m. Szkoła Podstawowa Góra św. Małgorzaty       woj. łódzkie

6m. Szkoła Podstawowa w Kramarzynach              woj. pomorskie

7m. Szkoła Podstawowa w Orzyszu                        woj. warmińsko-mazurskie

8m. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Trzebiatowie        woj. zachodnio-pomorskie

9m. Szkoła Podstawowa Subkowy                           woj. pomorskie

10m. Szkoła Podstawowa w Klęce                       woj. wielkopolskie

11m. Szkoła Podstawowa w Godkowie                   woj. warmińsko-mazurskie

12m. Szkoła Podstawowa w Łambinowicach          woj. opolskie

13m. Szkoła Podstawowa w Sicienku                      woj. kujawsko-pomorskie

Najlepszy strzelec- Szymon Dobosz SP Nr 4 Sanok – 4 bramki

Najlepszy zawodnik – Piotr Karbowski – SP Nr 48 Gdynia

Najlepszy bramkarz – Piotr Karbowski – SP Gardeja

Ogólnopolska Gimnazjada Dziewcząt

1m. Gimnazjum Nr 1 Trzebinia                                 woj. małopolskie

2m. Gimnazjum w Trzebiatowie                               woj. zachodnio-pomorskie

3m. Gimnazjum Nowy Dwór Kwidzyński                   woj. pomorskie

4m. Gimnazjum w Brzeżnicy                                      woj. podkarpackie

5m. Gimnazjum w Orzyszu                                        woj. warmińsko-mazurskie

6m. Gimnazjum w Zielonce                                       woj. mazowieckie

7m.Gimnazjum w Nowym Kamieniu                          woj. podkarpackie

8m.Gimnazjum w Brzoziu                                          woj. kujawsko-pomorskie

9m. Gimnazjum w Niechanowie                             woj. wielkopolskie

10m. Gimnazjum w Kębłowie                                 woj. wielkopolskie

11m. Gimnazjum w Nowych Zdunach                       woj. łódzkie

12m. Gimnazjum w Łambinowicach                          woj. opolskie

13-14m Gimnazjum w Brójcach                                 woj. lubuskie

             Gimnazjum w Nowym Miszewie                   woj. mazowieckie

15m. Gimnazjum w Dębnie                                       woj. zachodnio-pomorskie

Najlepsza strzelczyni – Natalia Pastusińska – Gim. Trzebiatów 5 bramek

Najlepsza zawodniczka – Sandra Wołowska – Gim. Nowy Dwór Kwidzyń.

Najlepsza bramkarka- Aleksandra Oszuścik – Gim. Trzebiatów

Ogólnopolska Gimnazjada Chłopców

1m. Gimnazjum w Grzmiącej                                   woj. zachodnio-pomorskie

2m. Gimnazjum Nr 1 Nowy Targ                              woj. małopolskie

3m. Gimnazjum w Brzeżnicy                                    woj. podkarpackie

4m. Gimnazjum w Jasionówce                                 woj. podlaskie

5m. Gimnazjum w Brójcach                                     woj. lubuskie

6m. Gimnazjum Nr 20 w Gdyni                                woj. pomorskie

7m. Gimnazjum w Gardei                                        woj. pomorskie

8m. Gimnazjum Nr 1 Sanok                                     woj. podkarpackie

9m. Gimnazjum w Żabim Rogu                                woj. warmińsko-mazurskie

10m. Gimnazjum Nr 5 w Zielonej Górze                  woj. lubuskie

11m. Gimnazjum w Tomawie                                   woj. łódzkie

12m. Gimnazjum w Józefinie                                   woj. mazowieckie

13m. Gimnazjum w Żurawicy                                   woj. podkarpackie

14m. Gimnazjum w Kamiennej Górze                      woj. dolnośląskie

Najlepszy strzelec- Sebastian Szynczewski Gim. w Brojcach – 5 bramek

Najlepszy zawodnik – Jakub Trojanowski – Gimnazjum w Grzmiącej

Najlepszy bramkarz- Mikołaj Leja – Gim. Nr 1 Nowy Targ

Ogólnopolska Licealiada Dziewcząt

1m. Zespół Szkół Nr 2 Sanok                                               woj. podkarpackie

2m. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Gorzów Wielkopolski – woj. lubuskie

3m. Zespół Szkół Licealnych Morąg                                    woj. warmińsko-mazurskie

4m. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Złocieniec              woj. zachodnio-pomorskie

5m. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 Elbląg              woj. warmińsko-mazurskie

Najlepsza strzelczyni – Paulina Brzozowska – ZST i O Gorzów Wielkopolski – 4 bramki

Najlepsza zawodniczka – Magdalena Łytka – ZS Nr 2 Sanok

Najlepsza bramkarka – Natalia Stolarczyn – ZSL Morąg

Ogólnopolska Licealiada Chłopców

1m. Zespół Szkół Nr 2 Sanok                                        woj. podkarpackie

2m. Zespół Szkół Nr 1 Swarzędz                                woj. wielkopolskie

3m. II Liceum Ogólnokształcące Gniezno                 woj. wielkopolskie

4m. Zespół Szkół Technicznych Mielec                        woj. podkarpackie

5m. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Złocieniec       woj.zachodnio-pomorskie

6m. Liceum Ogólnokształcące w Sulechowie              woj. lubuskie

7m. Zespół Szkół Technicznych Zbąszynek                   woj. lubuskie

8m. Liceum Ogólnokształcące Braniewo                     woj. warmińsko-mazurskie

Najlepszy strzelec- Radosław Bomba – ZS Nr 3 Sanok – 3 bramki

Najlepszy zawodnik – Piotr Jóźwiak – ZS Nr 1 Swarzędz

Najlepszy bramkarz- Eryk Malajkat – LO Sulechów

Więcej o: Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeju Chłopców SP

Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeju Chłopców SP

W dniu 20.04.2015 roku w hali Zespołu Szkół w Niechanowie rozegrane zostały Finały Rejonu Poznań Teren Wschód Szkół Podstawowych Chłopców. Zawody rozgrywane były w ramach XVI Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2014/2015 prowadzonej przez SZS Wielkopolska.

W zawodach uczestniczyły drużyny reprezentacje pięciu powiatów z Wielkopolski:

  1. SP Niechanowo
  2. SP Kotlin
  3. SP Przeźmierowo
  4. ZS Klęka
  5. SP Bieganowo

Mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” a wyniki rozegranych meczów przedstawiają się następująco:

  1. SP Niechanowo 0:1 ZS Klęka
  2. SP Kotlin 7:9 SP Bieganowo
  3. SP Przeźmierowo 3:2 SP Bieganowo
  4. ZS Klęka 0:2 SP Kotlin
  5. SP Bieganowo 1:1 SP Niechanowo
  6. ZS Klęka 3:0 SP Bieganowo
  7. SP Przeźmierowo 0:4 SP Niechanowo
  8. SP Kotlin 6:2 SP Przeźmierowo
  9. ZS Klęka 2:1 SP Przeźmierowo
  10. SP Kotlin 1:2 SP Niechanowo

Ostateczna klasyfikacja zawodów:

  1. ZS Klęka                6pkt. 6:3
  2. SP Niechanowo      5pkt. 7:3
  3. SP Kotlin               4pkt. 16:13
  4. SP Bieganowo       3pkt. 12:14
  5. ZS Przeźmierowo   2pkt. 6:14

Awans do Finałów Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Unihokeja wywalczył Zespół Szkół z Klęki której życzymy dalszych sukcesów.

Zawody przebiegły w miłej przyjaznej atmosferze i stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Nikt z zawodników nie doznał kontuzji. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół w Niechanowie. Medale dla zawodników ufundowała Dyrektor Zespołu Szkół w Niechanowie pani Elżbieta Rzepecka-Roszak.

Organizator Tomasz Wojciechowski

Więcej o: Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeju Dziewcząt SP

Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeju Dziewcząt SP

W dniu 17 kwietnia 2015 roku w hali sportowej Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kołaczkowie rozegrany został Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeja w kategorii dziewcząt szkół podstawowych w ramach XVI Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Bieganowie.

W zawodach uczestniczyły szkoły podstawowe reprezentacje 5 powiatów:

  1.  SP Stęszew
  2. SP Kotlin
  3. ZS Klęka
  4. SP Bieganowo
  5. SP Owieczki

Mecze przeprowadzono systemem „każdy z każdym” a kolejność rozgrywanych meczów została ustalona w drodze losowania.

Wyniki rozegranych meczów przedstawiają się następująco:

  1. SP Stęszew 0:8 SP Kotlin
  2. ZS Klęka 7:0 SP Bieganowo
  3. SP Owieczki 0:3 SP Stęszew
  4. SP Kotlin 10:1 ZS Klęka
  5. SP Bieganowo 3:1 SP Owieczki
  6. SP Stęszew 3:0 ZS Klęka
  7. SP Kotlin 13:0 SP Bieganowo
  8. ZS Klęka 0:0 SP Owieczki
  9. SP Stęszew 7:4 SP Bieganowo
  10. SP Kotlin 8:0 SP Owieczki

Ostateczna klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

 I miejsce – SP Kotlin

II miejsce – SP Stęszew

III miejsce – ZS Klęka

IV miejsce – SP Bieganowo

V miejsce – SP Owieczki

Awans do Finałów Mistrzostw Wielkopolski w Unihokeja w ramach XVI Igrzysk Młodzieży Szkolnej wywalczyła Szkoła Podstawowa w Kotlinie.

 Tekst + foto Marcin Siemiątkowski

Więcej o: Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Unihokeja chłopców szkół podstawowych

Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Unihokeja chłopców szkół podstawowych

W czwartek 26.03.2015 roku na hali przy Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta rozegrany został Finał Mistrzostw Powiatu Wrzesińskiego w Unihokeja chłopców. Organizatorem wyżej wymienionych zawodów była Szkoła Podstawowa w Bieganowie.

W zawodach wzięły udział 4 drużyny chłopców:

  1. SP Bieganowo,
  2. ZS Otoczna,
  3. ZS Nowy Folwark
  4. SSP nr 6 Września

W wyniku losowania powstały 2 grupy, gdzie rozegrano mecze systemem „każdy z każdym” a wyniki rozegranych meczów prezentowały się następująco.

 Powyższe zespoły rozegrały mecze na krzyż

ZS Otoczna – SSP nr 6 Września            0 : 0 (dogrywka 0 – 1)
ZS Nowy Folwark – SP Bieganowo          0 : 3

Mecz o III miejsce

ZS Otoczna – ZS Nowy Folwark             1 : 3

FINAŁ

SSP nr 6 Września – SP Bieganowo         2 : 6

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

 I miejsce – SP Bieganowo – Awans do Finału Rejonowego Poznań Teren Wschód

II miejsce – SSP nr 6 Września

III miejsce – ZS Nowy Folwark

IV miejsce – ZS Otoczna

Więcej o: Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Unihokeja w kategorii chłopców i dziewcząt Szkół Podstawowych

Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Unihokeja w kategorii chłopców i dziewcząt Szkół Podstawowych

W dnu 25 marca 2015 w Zespole Szkół w Niechanowie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego SZS w Unihokeja w kategorii chłopców i dziewcząt Szkół Podstawowych.

W wyniku wcześniej przeprowadzonych turniejów eliminacyjnych do zawodów zakwalifikowały się następujące drużyny:

W kategorii dziewcząt:
1.    SP Jarząbkowo
2.    SP nr 2 Gniezno
3.    SP Owieczki

W kategorii chłopców
1.    SP nr 2 Gniezno
2.    SP Niechanowo
3.    SP Trzemeszno

Mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” a czas gry wynosił 3 x 8 min.

Wyniki rozegranych meczów przedstawiają się następująco:

W kategorii dziewcząt:
SP nr 2 Gniezno 1:2 SP Jarząbkowo
SP Jarząbkowo 2:2 SP Owieczki
SP Owieczki 4:2 SP nr 2 Gniezno

W kategorii chłopców
SP Trzemeszno 1:6 SP Niechanowo
SP nr 2 Gniezno 6:1 SP Trzemeszno
SP Niechanowo 6:1 SP nr 2 Gniezno

Więcej o: Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Unihokeja dziewcząt szkół podstawowych

Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Unihokeja dziewcząt szkół podstawowych

 W poniedziałek 23.03.2015 roku na hali przy Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kołaczkowie rozegrany zostały Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Unihokeja dziewcząt szkół podstawowych. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Bieganowie

W zawodach udział wzięły:

1. SSP Chwalibogowo
2. SSP nr 1 we Wrześni
3. SP Targowa Górka
4. SP Bieganowo
5. ZS Marzenin 
6. ZS Otoczna

W wyniku losowania powstały 2 grupy, gdzie rozegrano mecze systemem „każdy z każdym” a wyniki rozegranych meczów prezentowały się następująco.

 GRUPA I

SSP Chwalibogowo – SSP nr 1 Września          3 : 1

SSP nr 1 Września – ZS Marzenin                    1 : 0

ZS Marzenin – SSP Chwalibogowo                   2 : 2

GRUPA II

ZS Otoczna – SP Bieganowo                           0 : 3

SP Bieganowo – SP Targowa Górka                 2 : 1

SP Targowa Górka – ZS Otoczna                     2 : 0

Półfinał:

SSP Chwalibogowo – SP Targowa Górka         0 : 1

SP Bieganowo – SSP nr 1 Września                 3 : 3 (dogrywka 4 : 3)

Mecz o III miejsce

SSP nr 1 Września – SSP Chwalibogowo        2 : 2 (dogrywka 3 : 2)

Mecz o I miejsce

SP Bieganowo 6 : 0 SP Targowa Górka

Klasyfikacja końcowa zawodów w kategorii dziewcząt przedstawia się następująco:

I miejsce – SP Bieganowo                                

II miejsce – SP Targowa Górka

III miejsce – SSP nr 1 we Wrześni                   

IV miejsce – SSP Chwalibogowo      

V miejsce – ZS Marzenin

VI miejsce – ZS Otoczna    

Awans do Finału Rejonu Poznań Teren Wschód wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej z Bieganowa.

Więcej o: Mistrzostwa Gniezna Szkół Podstawowych w Unihokeja

Mistrzostwa Gniezna Szkół Podstawowych w Unihokeja

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w dniach 19 i 20 marca, odbyły się Mistrzostwa Gniezna Szkół Podstawowych w Unihokeja w kategorii dziewcząt i chłopców. 

W rozgrywkach, których organizatorem był Szkolny Związek Sportowy „Ziemi Gnieźnieńskiej” wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 6 uczestniczyło osiem szkół podstawowych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Na zawody przybyli: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Pan mgr Jarosław Piotrowski, Pan Marek Szczepanowski Inspektor ds. sportu z Urzędu Miejskiego w Gnieźnie i Pan Tomasz Wojciechowski z Wielkopolskiego Związku Unihokeja.

 Sędziami głównymi byli: Kamil Murch i Paulina Kaczmarek (z Szkoły Podstawowej nr 6). Na parkiecie gnieźnieńskiej hali GOSiR między innymi można było zobaczyć w akcji zespoły z: Szkoły Podstawowe Nr 2, 3, 5, 6, 8, 9, 12, Szkoła Językowa „Prymus”.

Obydwa turnieje rozegrano w systemie grupowym.

Wyniki meczy grupowych dziewcząt:

GRUPA A

GRUPA B

FINAŁY

III – IV  
Szkoła Podstawowa nr 8 – Szkoła Podstawowa nr 5           1 : 2

I – II

Szkoła Podstawowa nr 2 – Szkoła Podstawowa nr 3           2 : 1

Ostatecznie pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Gniezna wśród Szkół Podstawowych w unihokeju dziewcząt zajął zespól z Szkoły Podstawowej nr 2, wicemistrzostwo uzyskała Szkoła Podstawowa nr 3, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 5.

Wyniki meczy grupowych chłopców:

GRUPA A

GRUPA B

FINAŁY

III – IV  
Szkoła Podstawowa nr 6 – Szkoła Podstawowa nr 9           5 : 1

I – II

Szkoła Podstawowa nr 3 – Szkoła Podstawowa nr 2           1 : 3

Ostatecznie pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Gniezna wśród Szkół Podstawowych w Unihokeja chłopców zajął zespól z Szkoły Podstawowej nr 2, wicemistrzostwo uzyskała Szkoła Podstawowa nr 3, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 6.

Patronat medialny :

Przemiany na Szlaku Piastowskim oraz Radio Gniezno, www.sportgniezno.pl

Sponsorzy:

Firma „WAJM”, Klub „Wehikuł Czasu”, Hurtownia Sportowa Pan Artur Hoffman, Agencja Ubezpieczeniowa Pan Jacek Tyloch.

Współpraca: Szkolny Związek Sportowy ,,Ziemi Gnieźnieńskiej”

Więcej o: Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w Unihokeja SP chłopców

Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w Unihokeja SP chłopców

W dniu 18.03.2015r w hali sportowej ZSPiG w Siedlcu rozegrane zostały Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Wolsztyńskiego w unihokeju chłopców w ramach XVI Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS.

Wyniki rozegranych meczów przedstawiają się następująco
1. Siedlec – Kębłowo 3 : 0
2. Belęcin – SP 1 Wolsztyn 3 : 0
3. Kębłowo – SP 1 Wolsztyn 2 : 0
4. Siedlec – Belęcin 5 : 0
5. Belęcin – Kębłowo 0 : 1
6. SP 1 Wolsztyn – Siedlec 0 : 6

Ostateczna klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:
1. Szkoła Podstawowa Siedlec 6 pkt (14 – 0)
2. Szkoła Podstawowa Kębłowo 4pkt ( 3 – 3)
3. Szkoła Podstawowa Belęcin 2pkt (3 – 6)
4.Szkoła Podstawowa Nr 1 Wolsztyn 0pkt (0 – 11)

Najlepsi zawodnicy poszczególnych zespołów otrzymali drobne upominki:
SP Siedlec – Adrian Birk
SP Kębłowo – Paweł Ciesielski
SP Belęcin – Jakub Kofnyt
SP 1 Wolsztyn – Tomasz Borka