Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Unihokeja Chłopców Szkół Podstawowych

Hala Sportowa w Starym Mieście była gospodarzem Mistrzostw Powiatu Konińskiego w Unihokeju Chłopców Szkół Podstawowych. 3 marca 2016 roku do rywalizacji przystąpiło 9 szkół – mistrzowie gmin z powiatu konińskiego.

Unihokej stał się bardzo popularnym sportem w szkołach, dlatego udział w finałach powiatowych tylu szkół nie był zaskoczeniem.

Rywalizację rozpoczęto w grupach systemem każdy z każdym:

Grupa I

S.P. Koziegłowy – S.P. Kuchary K.        4:0

S.P. Koziegłowy – S.P. Lisiec Wielki     2:3

S.P. Lisiec Wielki – S.P. Kuchary K.     4:0

I m – S.P. Lisiec Wielki – 4 pkt. – awans do finału

II m – S.P. Koziegłowy – 2 pkt.

III m – S.P. Kuchary Kościelne – 0 pkt.

Grupa II

S.P. Przyjma – S.P. Kazimierz B.       7:0

S.P. Kazimierz B. – S.P. Królików     0:1

S.P. Królików – S.P. Przyjma             1:5

I m – S.P. Przyjma – 4 pkt. – awans do finału

II m – S.P. Królików – 2 pkt.

III m – S.P. Kazimierz B. – 0 pkt.

Grupa III

S.P. Brzeźno – S.P. Grabienice   5:1

S.P. Brzeźno – S.P. Mąkolno     1:2

S.P. Mąkolno – S.P. Grabienice 3:0

I m – S.P. Mąkolno – 4 pkt. – awans do finału

II m – S.P. Brzeźno – 2 pkt.

III m – S.P. Grabienice – 0 pkt.

Po rozegraniu meczy w grupach, mistrzowie grup zagrali w finale. W ścisłym finale uczniowie rozegrali bardzo dobre mecze i po wygranej S.P. Mąkolno ze S.P. Przyjmą 3:1 oraz ze S.P. w Liśćcu Wielkim 1:0 nie przegrywając żadnego meczu w całym turnieju zdobyła złoty medal oraz tytuł Mistrza Powiatu Konińskiego. Mecz pomiędzy S.P. w Przyjmie a S.P. w Liśćcu Wielkim zakończył się wynikiem 0:4.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw:

I m – Szkoła Podstawowa w Mąkolnie

II m – Szkoła Podstawowa w Liśćcu Wielkim

III m – Szkoła Podstawowa w Przyjmie

IV m – Szkoła Podstawowa w Koziegłowach

V m – Szkoła Podstawowa w Brzeźnie

VI m – Szkoła Podstawowa w Królikowie

VII m – Szkoła Podstawowa w Kazimierzu Biskupim

VIII m – Szkoła Podstawowa w Kucharach Kościelnych

IX m – Szkoła Podstawowa w Grabienicach

Chłopcy z Mąkolna grali w składzie: Krystian Piechocki, Jakub Filipek, Dawid Śniegowski, Jakub Kowalski, Maciej Gajda, Mateusz Nijak, Igor Wesołowski, Dariusz Wykpisz, Krystian Nijak, Damian Żywanowski.

Gratulujemy chłopcom wspaniałego wyniku i życzymy powodzenia w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego, które dnia 1 kwietnia odbędą się w Brudzewie.