Mistrzostwa Gniezna Szkół Podstawowych w Unihokeja

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w dniach 19 i 20 marca, odbyły się Mistrzostwa Gniezna Szkół Podstawowych w Unihokeja w kategorii dziewcząt i chłopców. 

W rozgrywkach, których organizatorem był Szkolny Związek Sportowy „Ziemi Gnieźnieńskiej” wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 6 uczestniczyło osiem szkół podstawowych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Na zawody przybyli: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Pan mgr Jarosław Piotrowski, Pan Marek Szczepanowski Inspektor ds. sportu z Urzędu Miejskiego w Gnieźnie i Pan Tomasz Wojciechowski z Wielkopolskiego Związku Unihokeja.

 Sędziami głównymi byli: Kamil Murch i Paulina Kaczmarek (z Szkoły Podstawowej nr 6). Na parkiecie gnieźnieńskiej hali GOSiR między innymi można było zobaczyć w akcji zespoły z: Szkoły Podstawowe Nr 2, 3, 5, 6, 8, 9, 12, Szkoła Językowa „Prymus”.

Obydwa turnieje rozegrano w systemie grupowym.

Wyniki meczy grupowych dziewcząt:

GRUPA A

GRUPA B

FINAŁY

III – IV  
Szkoła Podstawowa nr 8 – Szkoła Podstawowa nr 5           1 : 2

I – II

Szkoła Podstawowa nr 2 – Szkoła Podstawowa nr 3           2 : 1

Ostatecznie pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Gniezna wśród Szkół Podstawowych w unihokeju dziewcząt zajął zespól z Szkoły Podstawowej nr 2, wicemistrzostwo uzyskała Szkoła Podstawowa nr 3, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 5.

Wyniki meczy grupowych chłopców:

GRUPA A

GRUPA B

FINAŁY

III – IV  
Szkoła Podstawowa nr 6 – Szkoła Podstawowa nr 9           5 : 1

I – II

Szkoła Podstawowa nr 3 – Szkoła Podstawowa nr 2           1 : 3

Ostatecznie pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Gniezna wśród Szkół Podstawowych w Unihokeja chłopców zajął zespól z Szkoły Podstawowej nr 2, wicemistrzostwo uzyskała Szkoła Podstawowa nr 3, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 6.

Patronat medialny :

Przemiany na Szlaku Piastowskim oraz Radio Gniezno, www.sportgniezno.pl

Sponsorzy:

Firma „WAJM”, Klub „Wehikuł Czasu”, Hurtownia Sportowa Pan Artur Hoffman, Agencja Ubezpieczeniowa Pan Jacek Tyloch.

Współpraca: Szkolny Związek Sportowy ,,Ziemi Gnieźnieńskiej”