Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego Szkół Podstawowych w Unihokeja dziewcząt

W dniu 16 maja 2014 r w Koninie na Zielonej Hali został rozegrany Finał Województwa Wielkopolskiego w Unihokeju Dziewcząt Szkół Podstawowych XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Turniej zorganizowany został przez SZS „Wielkopolska” i Szkołę Podstawową nr 9 w Koninie.

Do Konina zjechały się cztery najlepsze reprezentacje szkół z wielkopolski w tym:

1. SP ZBĄSZYŃ
  2. SP ŻYTOWIECKO
  3. SP JARZĄBKOWO
  4. SP KONIN

Wielki Finał uroczyście otworzył Pan Zdzisław Urbańczyk, Prezes SZS „Wielkopolska”. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” w czasie 3 x 8 min i przyniósł następujące rozstrzygnięcia:

1. SP KONIN – SP ZBĄSZYŃ                             0 : 8

2. SP JARZĄBKOWO – SP ŻYTOWIECKO       0 : 0

3. SP KONIN – SP JARZĄBKOWO                     3 : 1

4. SP ŻYTOWIECKO – SP ZBĄSZYŃ                 0 : 4

5. SP ŻYTOWIECKO – SP KONIN                     2 : 1

6. SP ZBĄSZYŃ – SP JARZĄBKOWO              6 : 3

Rozgrywki sędziowane były przez dwóch doświadczonych trenerów i sędziów Wielkopolskiego Związku Unihokeja, związanych na co dzień z unihokejem przez Pana Macieja Wanke i Pana Romana Kubiaka.

Po rozegranych meczach kolejność końcowa Turnieju Finałowego wyglądała następująco:

I miejsce – SP ZBĄSZYŃ

II miejsce – SP ŻYTOWIECKO

III miejsce – SP KONIN

IV miejsce – SP JARZĄBKOWO

Bezapelacyjnie najlepszą drużyną turnieju okazała się reprezentacja ze Zbąszynia wygrywając wszystkie swoje mecze i zdobywając komplet punktów. Gospodarze
ze SP nr 9 pomimo braku kluczowej zawodniczki uplasowali się na 3 miejscu podium godnie reprezentując miasto Konin.

Wyłoniono również najlepsze zawodniczki turnieju, którymi zostały: Aleksandra Bajer z SP Zbąszyń, Żaneta Drożdżyńska z SP Żytowiecko, Wanesa Szeląg z SP Jarząbkowo oraz Iga Urbaniak i Zuzanna Mazurek (bramkarka) z SP 9 Konin. Nagrody dla wyróżnionych zawodniczek ufundował Pan Piotr Czarczyński właściciel firmy AZETX produkującej bandy i sprzęt do unihokeja.

Podczas uroczystego zakończenia zawodów przed zgromadzoną publicznością i uczestnikami turnieju wystąpiły tancerki ze Szkoły Tańca i Baletu „FART” pod przewodnictwem Pani Justyny Szczap – Morkowskiej.

Pan Zdzisław Urbańczyk ze SZS „Wielkopolska, Pan Zbigniew Iciaszek z Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Koninie oraz Pan Jerzy Wojtasik – Dyrektor SP 9 w Koninie, wręczyli pamiątkowe grawerony, medale i puchary dla najlepszych drużyn w Wielkopolsce.