Finał Rejonu Poznań Teren Wschód SP Dziewcząt pod dyktando Szkoły Podstawowej z Gułtów

Dnia 13.04.2012r w Niechanowie odbyły się Finały Rejonu Poznań Teren Wschód Szkół Podstawowych Dziewcząt. Zawody rozgrywane były w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2011/2012 prowadzonej przez SZS Wielkopolska.

W zawodach uczestniczyły drużyny reprezentacje sześciu powiatów z Wielkopolski: SP Niechanowo SP Gułtowy SP Wilkowyja SP Klęka SP Bieganowo SP nr 6 Śrem.

Uczestników rozgrywek powitała Dyrektor Zespołu Szkół w Niechanowie pani Elżbieta Rzepecka ?Roszak, która jednocześnie otworzyła zawody życząc wszystkim drużynom jak najwięcej zwycięstw i jak najmniej niespodziewanych kontuzji.

Zespoły z poszczególnych miejscowości w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy. Mecze odbywały się na zmianę: pierwszy mecz grupa A, drugi mecz grupa B …..

Wyniki rozegranych meczów:

Grupa A
SP Niechanowo 3:7 SP Klęka
SP Bieganowo 4:1 SP Niechanowo
SP Klęka 3:4 SP Bieganowo

Grupa B
SP nr 6 Śrem 0:9 SP Gułtowy
SP Gułtowy 9:1 SP Wilkowyja
SP nr 6 Śrem 1:5 SP Wilkowyja

W grupie A każda z drużyn wygrała po jednym spotkaniu o awansie zadecydował stosunek bramek. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały SP Klęka i SP Niechanowo.
Natomiast w grupie B dalszej fazy rozgrywek awansowały SP Gułtowy i SP Wilkowyja.

Wyniki meczów półfinałowych:
SP Wilkowyja 1:4 SP Klęka
SP Niechanowo 0:9 SP Gułtowy

Mecz o III miejsce
SP Niechanowo 4:1 SP Wilkowyja

Mecz o I miejsce
SP Gułtowy 8:1 SP Klęka

Awans do Finałów Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Unihokeja wywalczyła Szkoła Podstawowa z Gułtów, której życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorem zawodów był Zespół Szkół w Niechanowie. Okazałe puchary ufundowała i wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół w Niechanowie pani Elżbieta Rzepecka-Roszak.