Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Unihokeja Chłopców

Tydzień po dziewczynkach 31 marca 2012 w hali sportowej w Słupcy odbyły się Mistrzostwa Rejonu Konińskiego Szkół Podstawowych w Unihokeja Chłopców.

Po losowaniu w pierwszej grupie znalazły się SP Stare Miasto, SP Przykona oraz SP nr 9 w Koninie. Pierwszy mecz grupowy niespodziewanie wygrało Stare Miasto pokonując faworyzowaną Przykonę 2 : 0 aby w następnym ulec SP 9 Konin 1 : 4. Przy takich wynikach chłopcy z SP w Przykonie musieli w trzecim meczu wyraźnie pokonać swoich kolegów z SP 9 Konin żeby myśleć o wyjściu z grupy. Niestety mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W drugiej grupie SP Wrząca Wielka gładko rozprawiła się z gospodarzem rejonów SP 3 Słupca 4 :0 i uległa SP Brudzew 1 :2 . W trzecim meczu grupowym padł bezbramkowy remis i w ten sposób SP nr 3 w Słupcy pożegnała się z turniejem, a Brudzew wygrał grupę.

W półfinałach zwycięzca grupy pierwszej SP 9 Konin pokonała SP Wrząca Wielka 2:0 natomiast przegrywająca przez cały mecz SP Stare Miasto zdołała strzelić dwie bramki w końcówce meczu wygrywając tym samym 2:1.

Mecz o 3 miejsce zakończył się wynikiem 0 : 0 i nastąpiła seria rzutów karnych. Większą skutecznością strzelecką popisali się reprezentanci SP Brudzew wygrywając 4 : 2 z SP w Wrzącej Wielkiej.

Finał rozpoczął się od bardzo dużej przewagi SP 9 w Koninie ale niespodziewanie to chłopcy ze Starego Miasta strzelili pierwsi bramkę i długo utrzymywali korzystny dla siebie wynik broniąc zaciekłe strzały przeciwników. Na 10 sekund przed końcem pierwszej połowy strzałem z dystansu popisał się kapitan dziewiątki Jan Silski i w przerwie na tablicy wyników widniał remis 1 :1. W drugiej połowie cierpliwie budowane ataki przyniosły skutek w postaci dwóch kolejnych bramek dla SP 9 w Koninie, która ostatecznie wygrała 3 : 1, awansując do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO.

Zwycięski zespół w składzie: Jan Silski – kpt., Wiktor Grzelak – br., Arkadiusz Jesionowski, Filip Klapsa, Adam Szkudlarek, Gracjan Furmanek, Mateusz Szymański, Piotr Radoszewski, Wiktor Łukasik, Kacper Kurek, Mateusz Konstanciak, Mateusz Rojewski, Bartosz Czajkowski opiekun: Maciej Wanke.

Tekst + foto: Maciej Wanke