Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Unihokeja Dziewcząt

24 marca 2012 r. odbyły się Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Unihokeja Szkół Podstawowych Dziewcząt. Do Mistrzostw przystąpiło osiem zwycięskich drużyn z rejonu konińskiego.

W pierwszej grupie w wyniku losowania zmierzyły się SP Wrząca Wielka, SP Barłogi oraz SP Mąkolno. Wrząca Wielka nie sprostała dwóm pozostałym reprezentacją przegrywając 0:3 i 0:2. Z grupy na pierwszym miejscu wyszła SP z Mąkolna pokonując Barłogi 2:0.

 W drugiej grupie bezkonkurencyjna okazała się SP nr 9 z Konina wygrywając 1:0 z SP Koszuty i 3:0 z SP Przykona. Po bezbramkowym remisie w meczu między SP Koszuty i SP Przykona, awans wywalczyła ta pierwsza w wyniku lepszego bilansu bramek.

 W półfinałach konińska ?dziewiątka? gładko pokonała SP Barłogi 3:0 natomiast mecz Koszuty ? Mąkolno przyniósł bardzo dużo emocji. Faworyzowana drużyna z Mąkolna bardzo długo przegrywała i dopiero w końcówce meczu udało jej się zremisować a w końcu wygrać z zmęczonymi przeciwniczkami.

 W meczu o trzecie miejsce dziewczęta z SP Koszuty wygrały w karnych (w regulaminowym czasie gry 1:1) z SP Barłogi. Natomiast w FINALE po emocjonującym ale bezbramkowym meczu i serii rzutów karnych wygrały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Koninie pokonując Szkołę Podstawową z Mąkolna.

Zwycięski zespół w składzie: Nikola Michalska kpt., Michalina Cieplińska br., Alicja Rybczyńska, Klaudia Barbusińska, Aleksandra Małecka, Magdalena Masztalerz , Anna Kozłowska, Natalia Zbierska, Sandra Czaplewska, opiekun: Marcin Kurzawiński.

Maciej Wanke