Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Unihokeja Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych

W dniach 17 i 18 marca odbyły się Finały Mistrzostw Powiatu Wrzesińskiego w Unihokeja Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych .Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Bieganowie, której uczniowie od kilku lat wiodą prym na terenie powiatu w tej dyscyplinie sportu pod kierunkiem trenera Szymona Bułkowskiego.

Po rozegraniu wcześniejszych turniejów eliminacyjnych dziewcząt, do finału zakwalifikowały się uczennice ze szkół w Otocznej, Nowym Folwarku, Targowej Górce, ?gospodyń? z Bieganowa. Turniej finałowy rozegrano systemem: ?każdy z każdym?. Wyniki przedstawiają się następująco:

 SP Bieganowo: SP Targowa Górka 1:1 ,

SP Otoczna: SP Nowy Folwark 2:0 ,

SP Bieganowo: SP Nowy Folwark 7:0 ,  

SP Targowa Górka: SP Otoczna 6:0 ,

SP Nowy Folwark: SP Targowa Górka 3:2

SP Bieganowo: SP Otoczna 3:1

 Tabela końcowa:

1.SP Bieganowo 5pkt.

2.SP Targowa Górka 3pkt.

3. SP Otoczna 2pkt.

4. SP Nowy Folwark 2pkt.

Turniej finałowy młodych unihokeistów odbył się w hali w gimnazjum w Kołaczkowie, gdzie podobnie jak u dziewcząt, spotkały się najlepsze cztery drużyny wyłonione w eliminacjach. Zawody rozegrano systemem pucharowym i tym razem równych sobie nie mieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bieganowie i obronili tytuł zdobyty w poprzednim roku. Na marginesie warto wspomnieć, że tym razem w półfinale zawodnicy stoczyli bardzo zacięty bój, na wysokim poziomie, z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Nowym Folwarku ? tegorocznymi zwycięzcami mistrzostw powiatu w piłce nożnej. Sam finał nie był już tak emocjonujący i dominacja uczniów z Bieganowa była wyraźna.

 Wyniki turnieju finałowego:

 półfinały:

SP Otoczna: SP 1 Września 1:4

SP Bieganowo: SP Nowy Folwark 7:6

 mecz o 3 miejsce:

SP Nowy Folwark: SP Otoczna 6:0

 Finał:

SP Bieganowo: SP 1 Września 7:1

Warto dodać, że zwycięskie drużyny z Bieganowa w kwietniu będą reprezentowały nasz powiat w zawodach rejonowych.

Tekst + foto: Szymon Bułkowski