Unihokeiści SP nr 3 Mistrzami Gniezna

Podobnie jak w ubiegłym tygodniu tak i dzisiaj w poniedziałek 6 lutego. Hala sportowa GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie w godzinach dopołudniowych była areną rozgrywek Mistrzostw Gniezna Szkół Podstawowych w unihokeju w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W ubiegłym tygodniu o miano najlepszej drużyny w tej dyscyplinie sportu rywalizowały dziewczęta, dzisiaj z kolei o Mistrzostwo Gniezna do boju przystąpili chłopcy.  W rozgrywkach, których organizatorem był Szkolny Związek Sportowy ,,Ziemi Gnieźnieńskiej? i Gimnazjum nr 2 udział wzięło siedem zespołów. Sędziami głównymi byli: Kamil Murch, Kinga Lewandowska, Aleksandra Stawińska. Na parkiecie gnieźnieńskiej hali GOSiR między innymi można było zobaczyć w akcji zespoły z: Szkoły Podstawowej nr 2, 3, 5, 6, 8, 9. W pierwszym etapie rozgrywek zespoły zostały przez organizatorów podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się drużyny SP nr 3, 2, 8, natomiast grupę B utworzyły zespoły SP nr 5, 6, 8.

Wyniki meczy grupowych:

Grupa A
SP nr 3 – SP nr 2   0:1
SP nr 2 – SP nr 8   1:0
SP nr 8 – SP nr 3   0:1

Tabela grupy A
1. SP nr 2 z Gniezna
2. SP nr 3 z Gniezna
3. SP nr 8 z Gniezna


Grupa B
SP nr 5 – SP nr 6   0:1
SP nr 9 – SP nr 5   2:0
SP nr 9 – SP nr 6   2:1

Tabela grupy B
1. SP nr 5 z Gniezna
2. SP nr 6 z Gniezna
3. SP nr 9 z Gniezna

Po rozgrywkach grupowych, które zostały przeprowadzone systemem ,,każdy z każdym?, przyszedł czas na zmagania półfinałowe, w których zagrały po dwa najlepsze drużyny z obu grup. I tak do półfinałów z grupy A awansowały drużyny SP nr 2 i 3 a z grupy B miejsce w półfinałach zapewniły sobie zespoły SP nr 9 i 6. Spotkania półfinałowe jak i grupowe były bardzo zacięte a co za tym idzie wyrównane o czym mogą świadczyć osiągnięte wyniki i rzuty karne. W pierwszym półfinale SP nr 2 po bardzo zaciętym meczu pokonało SP nr 6 w stosunku 1:0. W drugim półfinale wyłoniono zwycięzcę tego meczu, którym okazał się zespół SP nr 3 pokonując SP nr 9 w stosunku 1:0.

 W tym układzie o pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Gniezna w unihokeju Szkół Podstawowych w kategorii chłopców, zmierzyły się drużyny SP nr 2 z SP nr 3, a o trzecie miejsce zagrały zespoły SP nr 9 z SP nr 6.
Ostatecznie pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Gniezna wśród Szkół Podstawowych w unihokeju w kategorii chłopców przypadło drużynie SP nr 3, która w wielkim finale pokonała SP nr 2 w stosunku 2:1. Trzecie miejsce zajęła ekipa SP nr 6 ogrywając w małym finale SP nr 9 w stosunku 2:1.

Patronat medialny – Przemiany na Szlaku Piastowskim oraz Radio Gniezno, www.sportgniezno.pl

Sponsorzy: Firma ?Savitor?, Firma ?Jawo ? Znak?, Firma ?WAJM?, ?Klub Best?, Klub ?Vehikuł Czasu?, Firma ?OSKAR?

Współpraca: Szkolny Związek ,,Ziemi Gnieźnieńskiej? Sportowy, Powiatowa Komenda Policji w Gnieźnie ? Ogniwo prewencji, GOSiR.

Kamil Murch