Główna Licealiada 2014/2015 Finał Rejonu Poznań Teren Wschód SPG w Unihokeja Dziewcząt
Finał Rejonu Poznań Teren Wschód SPG w Unihokeja Dziewcząt PDF Drukuj Email

17 marca 2015 raku w hali sportowej  II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie w ramach XVI Licealiady odbyły się Finał Rejonu Poznań Teren Wschód SPG  w Unihokeja Dziewcząt. Organizatorem turnieju był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” w Poznaniu we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, Starostwem Powiatowym w Gnieźnie i Wielkopolskim Związkiem Unihokeja w Poznaniu.

W rozgrywkach uczestniczyło 5 zespołów reprezentujących powiaty gnieźnieński i jarociński: I LO  Gniezno, II LO Gniezno, III LO Gniezno, ZSO Jarocin, ZSP nr1 Jarocin. Po rozlosowaniu kolejności spotkań, mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” w czasie gry 2x8min.

O kolejności końcowej decydowały:
- większa liczba zdobytych pkt.
- wynik bezpośredniego spotkania, w turnieju mała tabela
- lepsza różnica bramek,
- większa liczba zdobytych bramek,
- rzuty karne między zainteresowanymi zespołami.

    Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy ze SZS „Wielkopolska”. Dodatkowo trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary i pamiątkowe medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, które wręczył Inspektor ds. Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie Pan Tomasz Pokładecki.

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego z Gniezna reprezentowały:
Ewa Zimna, Katarzyna Kasprzyk, Jagoda Ławniczak, Weronika Zmudzińska, Natalia Szymańska, Wiktoria Staniszewska, Anastazja Chrzan, Paulina Mikołajczyk, Karolina Chojnacka.
Opiekunem była: mgr Katarzyna Magdziak

II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki z Gniezna reprezentowały:
Paulina Bruch, Zuzanna Maciejewska, Katarzyna Jusiak, Anna Gleń, Weronika Święciochowska, Lucyna Werkowska, Dominika Rogulska, Marta Kasznia, Weronika Pawlak, Magdalena Wojtal, Karina Dobrzykowska, Sylwia Leśniewska.
Opiekunem była: mgr Anna Słomian

III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego z Gniezna reprezentowały:
Adrianna Misiak, Sonia Wojciuch, Magdalena Krawczyk, Monika Chuda, Zuzanna Sosińska, Klaudia Rogulska, Laura Czerniak, Magdalena Przepiórka, Zuzanna Piątek.
Opiekunem był: mgr Jarosław Bleja

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki z Jarocina reprezentowały:
Justyna Piątka, Monika Żyto, Agnieszka Zalewska, Joanna Wicijowska, Ernestyna Jankowska, Natalia Patryniak, Aleksandra Czerniak, Marta Żyto, Klaudia Adamska, Olga Konarkowska.
Opiekunem była: mgr Anna Wybuda

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Jarocina reprezentowały:
Agata Masłowska, Sylwia Mańkowska, Julia Adamska, Luiza Chałupniczak, Weronika Grzegorek, Patrycja Wasielewska, Maria Jarosińska, Aneta Jaworska, Milena Jakubowska, Irmina Podgajska.
Opiekunem była: mgr Marta Pawłowska

Kolejność i wyniki spotkań:
I LO Gniezno – 0:0 – II LO Gniezno
III LO Gniezno – 1:0 – ZSP 1 Jarocin
II LO Gniezno – 2:1 – ZSO Jarocin
ZSP 1 Jarocin – 5:0 – I LO Gniezno
ZSO Jarocin – 1:5 – III LO Gniezno
ZSP 1 Jarocin – 5:1 – II LO Gniezno
I LO Gniezno – 3:1 – ZSO Jarocin
II LO Gniezno – 0:5 – III LO Gniezno
ZSO Jarocin – 1:3 – ZSP 1 Jarocin
III LO Gniezno – 2:1 – I LO Gniezno

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1 miejsce: III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego z Gniezna
2 miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Jarocina
3 miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego z Gniezna
4 miejsce: II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki z Gniezna
5 miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki z Jarocina

 

Drużyna III Liceum Ogólnokształcącego z Gniezna wywalczyła awans i prawo gry w Finale Wojewódzkim XVI Licealiady.

Krzysztof Kamiński
foto: Wiktoria Kulecka

 

 

 

 

Sponsorzy...

 

logoazetx2

logoflorbalki

Wspierają nas...

msit4

 wss2

logopowiatu

UG NiechanowoUG Niechanowo

UM Kostrzyn WlkpGmina Kostrzyn

tense2

Nasi partnerzy

IFFlogo

PZUnihokeja
 

wielkopolska

Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości